21.10.2017

Eğitim Setleri Karşıyaka Belediyesi’nden

Eğitime ve eğitim kurumlarına desteğini sürdüren Karşıyaka Belediyesi, ilçe sınırlarındaki tüm ilkokul ve ortaokullarda öğrenme setleri ile satranç takımları dağıttı. 43 okula tek tek teslim edilen hediyeler, hem binlerce öğrencinin hem de velilerin yüzünü güldürdü. Başkan Akpınar “Daha aydınlık bir gelecek için çalışıyor, çocuklarımıza yatırım yapıyoruz” dedi.

Binlerce Öğrenciye Ulaşıldı

Karşıyaka Belediyesi, yeni eğitim yılı ile birlikte ilkokul ve ortaokullarda başlattığı ‘öğrenme seti’ ile ‘satranç takımı’ dağıtımlarını tamamladı. Toplam 43 okulda; matematik, hayat bilgisi, fen ve teknoloji alanlarında 5 bin adet öğrenme seti ile 2 bin 500 adet satranç takımı hediye edildi. Girne Ortaokulu’ndaki dağıtımı da Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel birlikte yaptı.

Çocukların Yüzü Güldü

Öğrencilerin konuları daha kolay kavramasını sağlamak amacıyla hazırlanan, çeşitli eğitim materyallerinin yer aldığı setler okullarda büyük ilgiyle karşılandı. Çocuklar hediyelerini sevinçle teslim alırken, veliler de eğitime destekleri için Karşıyaka Belediyesi’ne ve Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür etti. 

“Aydınlık Yarınlar İçin”

Çocukları en iyi şekilde hayata ve geleceğe hazırlamak için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Akpınar, “Aydınlık yarınlara ulaşmanın tek yolu eğitimdir. Bu anlayışla, eğitim yaşamlarının ilk adımından itibaren çocuklarımızın yanında oluyor, gereken her desteği sağlamak için çalışıyoruz. Asli görevimiz olmamasına rağmen tüm imkanlarımızı bu yolda seferber ediyoruz. Çocuklarımıza hediye ettiğimiz setler de gelecekleri için sağlam temeller atmalarına katkı sağlayacaktır. Tüm evlatlarımıza başarılar diliyorum” dedi.