16.10.2017

En Güzel Türküler Mehmetçik İçin Söylendi

Vatan Size Aileniz Bize Emanet Projesi ile vatani görevini yapan askerlere moral kolileri gönderen Karşıyaka Belediyesi ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği, bu kez de anlamlı bir konsere imza attı. ‘Kahramanlara Gönül Şarkıları’ başlıklı konser, Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Duygu Dolu Gece

Karşıyaka SESKEM Korosu’nun sahne aldığı konserde, en güzel kahramanlık türküleri söylendi. Orkestranın şefi Seher Önal, solisti ise Mehmet Can oldu. Asker ailelerinin de katıldığı gecede gurur ve hüzün birbirine karıştı, duygu dolu anlar yaşandı. Konserde, Vatan Size Aileniz Bize Emanet Projesi için de farkındalık yaratıldı. Katılan vatandaşlara, projenin nasıl yürütüldüğü ve moral kolilerinin nasıl hazırlandığı anlatıldı, destek istendi.

“Sonsuz Minnetimiz Var”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bu proje vatanı ve milleti için canını ortaya koyan güvenlik güçlerimize duyduğumuz sonsuz minnetin, toplumsal bir ifadesidir. Düzenlediğimiz bu konser ile asker ocağına gönül şarkılarımızı gönderirken, projemize farkındalık kazandırma imkanı da bulduk. Vatandaşlarımızı çalışmalar konusunda bilgilendirip, destek olmalarını istedik. El ele verip bu anlamlı projeyi daha da büyüteceğiz” dedi.

“Yanlarındayız”

TESUD Karşıyaka Şube Başkanı Turgay Erdağ da “Memleketin her köşesinde görev yapan Mehmetçiklerimizin zorlu ve kutsal görevleri boyunca yanlarında olmaya ve onlara moral vermeye gayret ediyoruz. Bu konserde, askerlerimize en güzel kahramanlık türkülerini hediye ettik” diye konuştu.