16.11.2016

Fotoğraf Dünyasının Kalbi Karşıyaka’da Attı

Karşıyaka Belediyesi ile Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen ‘5. Uluslararası Karşıyaka Fotoğraf Günleri’ profesyonel ve amatör sanatçıları bir araya getirdi. Kent, 6 gün boyunca birbirinden renkli sergi, söyleşi ve sunumlara ev sahipliği yaptı.

5’inci Buluşma 

Kültür ve sanatın her alanında fark yaratan etkinlikler gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi, fotoğraf dünyasını bir kez daha Karşıyaka’da buluşturdu. Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (EFSA) işbirliğiyle düzenlenen “5. Uluslararası Karşıyaka Fotoğraf Günleri”, 8-13 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Organizasyona Türk fotoğrafçı ve akademisyenlerin yanı sıra Gürcistan, Azerbaycan, İran, Yunanistan ve Hırvatistan’dan da fotoğraf sanatçıları katıldı.

Söyleşi Ve Sunumlar

Karşıyaka İskele’de, EFSA üyelerinin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında açtığı “Karşıyaka ve İzmir’de Atatürk’ün İzi” başlıklı sergi ve serbest konulu karma sergi ile başlayan Fotoğraf Günleri kapsamında onlarca etkinliğe imza atıldı. Profesyonel ve amatör sanatçılar, 10 Kasım’da da Atatürk’ü anma törenlerini ve Karşıyaka’yı fotoğrafladı. Ayrıca organizasyon kapsamında; ‘Tarihsel Süreçte Atatürk ve Fotoğraf’, ‘Sanat ve Sansür’ başlıklı söyleşiler yapıldı. Fotoğraf sunumları gerçekleştirildi. Konuklar için Karşıyaka ve İzmir gezileri de düzenlendi.

“Desteğimiz Sürecek”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Fotoğrafa gönül veren amatör ve profesyonel sanatçıları bir kez daha Karşıyakamızda buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. EFSA işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl Atatürk konsepti ile daha da özel bir anlam taşıdı. Fotoğraf sanatını desteklemek, özendirmek ve daha geniş kitlelerle buluşturmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (EFSA) Başkanı Ahmet İmançer de organizasyona ve fotoğraf sanatına katkılarından dolayı, Başkan Akpınar’a teşekkür etti.