25.10.2016

Haydi Kano Kursuna!

Karşıyaka'da 'Su Sporları Merkezi' Açıldı 

Karşıyakalıları spora teşvik etmek ve kentlinin denizle ilişkisini güçlendirmek hedefiyle yola çıkan Karşıyaka Belediyesi, “Su Sporları Merkezi” açtı. Mavişehir Balıkçı Barınağı’nda hizmete giren merkezde kano kursları verilecek, yeni sporcular yetiştirilecek. Başkan Akpınar, “Tesisimiz, deniz kültürümüze ve su sporlarının gelişmesine büyük katkıda bulunacaktır. Karşıyakamıza ve İzmirimize hayırlı olsun” dedi.

Coşkulu Açılış

Yıl boyunca gerçekleştirdiği etkinlik ve kurslarla binlerce kişiye spor yapma imkanı sağlayan Karşıyaka Belediyesi, artık Karşıyakalıları su sporlarıyla da buluşturacak. Hem halk için spor olanaklarını arttırmak hem de denizden daha etkin şekilde yararlanabilmesini sağlamak adına kurulan “Su Sporları Merkezi” Mavişehir Balıkçı Barınağı’nda coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Törene, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şube Başkanı Seyhan Evlioğlu, Şemikler, Yalı Su Ürünleri Kooperatifi Muhasip Üyesi Yılmaz Yavman, Belediye Meclisi üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Sporcu Yetiştirilecek

Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçirilen merkezde, 10 yaş ve üzeri yüzme bilen Karşıyakalılara kano kursu verilecek. Katılımcılar, 15’er kişilik gruplar halinde eğitim alacak. Karşıyaka’yı olimpik spor branşı kanoda, ulusal ve uluslararası çapta temsil edecek yeni sporcular yetiştirilecek. Kayıtların devam ettiği kursa ilişkin 324 73 63 numaralı telefondan da detaylı bilgi alınabilecek.

Yeni Kuşaklar Denizle Buluşacak

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka’yı körfezimizden, denizimizden ayrı düşünmek olası değildir. Dahası, deniz Karşıyakalılık Kültürü’nün ayrılmaz bir parçasıdır. ‘Karşıyaka Belediyesi Su Sporları Merkezi’ bu gerçeğin yeniden anımsanmasına, deniz kültürümüze ve su sporlarının gelişmesine büyük katkıda bulunacaktır. Karşıyaka’nın bu bağlamda öteden beri gösterdiği çabalara, bir de bu tesisle katkıda bulunacak; özellikle yeni kuşakları denizle buluşturacağız. En büyük dileğimiz, merkezimizin yaygınlaşması, körfezimizin ulusal ve uluslararası su sporlarına layık olduğunca açılmasıdır. Karşıyakamıza ve İzmirimize güzellikler getirmesini diliyorum” dedi.