07.06.2015

Hayvanseverlerden Başkan Akpınar’a Ödül

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, can dostların yaşam şartlarını iyileştirmeye yönelik hizmetleri nedeniyle, HAYTAP tarafından teşekkür plaketi ile ödüllendirildi. Akpınar, “Karşıyakamızın çağdaş çizgisine yakışan, hayvan dostu belediyecilik anlayışımızı sonuna kadar koruyacağız” dedi.

“Örnek Olsun”

Göreve geldiği günden bu yana can dostlar için hayata geçirdiği hizmetlerle takdir toplayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a anlamlı bir ödül geldi. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) adına Esin Önder ve Şule Baylan, Başkan Akpınar’ı makamında ziyaret ederek teşekkür plaketi sundu. Önder ve Baylan; Karşıyaka Belediyesi’nin hayvan haklarına saygılı uygulamalarıyla, beslenme ve sağlık gibi alanlardaki hizmetlerinin diğer yerel yönetimlere de örnek olmasını dilediklerini ifade etti.

Bir Kap Su

Başkan Akpınar ise, “Hayvanlarımızın yaşam hakkına saygı duyan ve sağlıklı yaşam şartları oluşturmaya çalışan bir belediyeyiz. Yaşadığımız çevreyi, sokakları paylaştığımız hayvanlarımıza sahip çıkıyoruz, çıkmaya da devam edeceğiz. Bu ay içinde, yaz mevsiminde sokak hayvanlarının susuzluk çekmemesi için ‘Bir Kap Su’ kampanyamızı başlatacağız. Bu kampanyamıza katılan ve can dostlarımıza sahip çıkan yerlere ‘Bu site / apartman can dostudur’ yazıları asacağız. Hazırladığımız broşür ve ilanlarla, kentimizde hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Beslenme, Tedavi, Sahiplendirme

Karşıyaka Belediyesi tarafından son 15 ayda;

İzmir’de bir ilke imza atılarak, ilçenin farklı noktalarına can dostlar için ‘Pugedon’ isimli mama dönüşüm kutuları yerleştirildi.
Kente 7 sabit kedi evi kazandırıldı ve kedilerin ağır kış şartlarından etkilenmemesi için yaklaşık bin adet strafor yuva yapıldı.
20 binden fazla hayvana tıbbi müdahalede bulunuldu.
3 bin kedi ve köpek kısırlaştırıldı.
330 sahipsiz kedi ve köpek, sıcak yuvalara kavuşturuldu.