08.08.2015

Hepsi Şampiyon!

Minik Futbolculardan ‘Büyük’ Mesaj

Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla sportif etkinliklerine hız veren Karşıyaka Belediyesi; basketbol, voleybol, judo ve jimnastiğin ardından bu kez de futbol şenliği düzenledi. 5 gün süren turnuvada dostluk kazandı; tüm takımlara kupa, tüm miniklere madalya verildi.

600 Çocuk Katıldı

Karşıyaka Belediyesi tarafından, Karşıyaka Spor Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Minikler Futbol Şenliği, 3 - 7 Ağustos tarihleri arasında, Hasan Türker Sahası’nda gerçekleştirildi. Karşıyaka’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinden 2003 - 2005 doğumlu 600 çocuğun katıldığı turnuva, büyük heyecan ve coşkuya sahne oldu.

Tüm Takımlara Kupa

Her sabah saat 09.00 - 11.00 arasında yapılan maçlarda kıyasıya mücadele eden minik futbolcular, centilmen davranışlarıyla takdir topladı. Çocukları sportif etkinliklere yönlendirmek ve dostluk amaçlı olarak düzenlenen turnuva sonunda tüm takımlara kupa, sahada ter döken tüm minik futbolculara da madalya takdim edildi.

Barış İçin Spor

Her yaşta ve her branşta sporun destekçisi olduklarını ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanvekili Atilla Baysak, “Spor; barış, dostluk ve kardeşlik demektir. Sporun odağına kazanmayı ya da kaybetmeyi değil; takım olmayı, dostluk içinde mücadele etmeyi, birlikte zafere ulaşmayı koyan nesiller yetiştirmek öncelikli hedefimizdir. Bize bu yolda büyük umut veren sporsever ve duyarlı çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Tüm çabamız, mücadelemiz onlar için” dedi.

Hangi Takımlar Katıldı?

Karşıyaka Spor Kulübü’nün iki takımla yer aldığı Minikler Futbol Şenliği’ne; Demirköprü Spor Kulübü, Denizspor, Karşıyaka Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, Karşıyaka Kültür Spor Kulübü, Mavişehir 79 Yıldız Spor Kulübü, Nergiz Spor Kulübü, Tellibahçe Spor Kulübü, Yeşiltepe Spor Kulübü katıldı.