21.07.2016

Judoda ‘Türkiye Şampiyonası’ Heyecanı

Türkiye Judo Federasyonu ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ‘Minikler Judo Türkiye Şampiyonası’ yarın başlıyor. Üç günlük dev organizasyon, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda yapılacak. 81 ilden yüzlerce sporcu, madalya için mindere çıkacak.

Görkemli Açılış

Karşıyaka’yı sporun başkenti haline getirmek adına her branşta önemli organizasyonlara imza atan Karşıyaka Belediyesi, bu kez de ‘Minikler Judo Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Şampiyona 22 - 24 Temmuz tarihleri arasında, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Yarın (22 Temmuz) saat 16.00’da, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla açılış töreni düzenlenecek.

Hedef Madalya

Şampiyonada; 81 ilden minik judocular, antrenör ve hakemlerle birlikte toplam 1150 kişi yer alacak. 2004 - 2005 doğumlu kız ve erkek sporcular, kiloya göre 10 kategoride madalya için mücadele verecek. Karşıyaka’yı ve Karşıyaka Belediyespor’u; Mehmet Emin Avşar, Arda Hasret ile Cemal Aydın temsil edecek. Üç gün boyunca 09.30 - 19.00 saatleri arasında devam edecek müsabakalar, Türkiye Judo Federasyonu’nun internet sitesinden canlı olarak yayınlanacak.

“Herkesi Bekliyoruz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakamızı sporun başkenti haline getirme hedefiyle çıktığımız yolda, çok önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yüzlerce çocuğumuz bu şampiyonada yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak; başarıları madalyayla taçlanacak. Geleceğin olimpiyat ve dünya şampiyonlarını izlemek, heyecanlarını paylaşmak için herkesi müsabakalara bekliyoruz. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.