25.02.2015

Karantinalı Despina Müzikali Karşıyaka’da

Kültürel ve sanatsal etkinliklerde hız kesmeyen Karşıyaka Belediyesi, sevilen müzikal Karantinalı Despina’yı Karşıyakalılarla buluşturuyor. 27 Şubat Cuma günü, Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek olan ücretsiz etkinlikte, ünlü kantocu Nurhan Damcıoğlu sahne alacak.

DAVETLİSİNİZ

Yazar ve siyasetçi Yılmaz Karakoyunlu tarafından kaleme alınan, Genel Sanat Yönetmenliği’ni Kenan Gökkaya’nın yaptığı Karantinalı Despina Müzikali, 27 Şubat Cuma günü saat 20.00’da Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Attila İlhan’ın “Bir gül takıp da sevdalı her gece saçlarına; çıktı mı deprem sanırdın Kara Kız Kantosu’na…” dizelerinden ilham alınarak oyunlaştırılan müzikal, Karşıyakalılara görsel bir şölen yaşatacak.

TANGOLAR, VALSLER, TÜRKÇE VE RUMCA ŞARKILAR

Karşıyaka Belediyesi’nin kültür etkinlikleri çerçevesinde sergilenecek müzikalde Turkish Brass Ensemble Orkestrası da sahne alacak. Ünlü Türk kantocusu, ses, sinema ve tiyatro sanatçısı Nurhan Damcıoğlu da gecede solist olarak yer alacak. Gecede ayrıca tango, vals gösterileri ile Türkçe ve Rumca şarkılar da sergilenecek.