04.11.2016

Karşıyaka Kapalı Havuza Kavuşuyor

Karşıyaka Belediyesi, 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu bünyesindeki yarı olimpik havuzun üzerini kapatmak için başlattığı çalışmalarda sona yaklaştı. Yıl sonunda törenle hizmete açılacak havuz, İzmir’in en modern yüzme tesislerinden biri olacak.

Avrupa Standartlarında

Karşıyaka’nın kapalı yüzme havuzu ihtiyacını gidermek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu’nun ön kısmındaki yarı olimpik havuzun üzerini kapatıyor. Zübeyde Hanım Mahallesi’nde bulunan havuzu, Avrupa standartlarında modern bir yüzme tesisine dönüştürmek için başlatılan çalışmaların önemli bir kısmı tamamlandı. Çatının çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemi bitirilerek, ısıtma doğalgaz sistemi kuruldu. Çatı ve dış cephe giydirmesinde montaj aşamasına gelindi.

Yıl Sonunda Törenle Açılacak

Bin 215 metrekare toplam kapalı alana sahip olan tesis, yıl sonunda törenle hizmete açılacak. 4 ay açık ve 8 ay kapalı olarak hizmet verecek havuzda bay-bayan soyunma odaları, engelli tuvaletleri, depo alanı ve tribün de bulunacak. İzmir’in en modern yüzme alanlarından biri olacak tesis, sene boyunca profesyonel müsabakalara ve eğitimlere ev sahipliği yapacak. Bölge insanının yüzmeye olan ilgisi arttırılacak.

Tesis İhtiyacına İlaç Olacak

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakamızı sporun başkenti haline getirmek adına yıl boyunca onlarca etkinliğe, ulusal ve uluslararası organizasyona imza atarken; kentimize yepyeni spor tesisleri kazandırmaya da devam ediyoruz. Modern bir sistemle üzerini kapattığımız yarı olimpik havuz, Karşıyakamızın yüzme alanındaki tesis ihtiyacına ilaç olacak. Hem önemli müsabakalara ev sahipliği yapacağız hem de yıldız sporcular yetiştireceğiz. Daha fazla vatandaşımızı yüzme sporuyla buluşturacağız” dedi.