18.11.2016

Karşıyaka Çiçek Açıyor

Yıl boyunca kenti mevsime uygun bitkilerle süsleyen Karşıyaka Belediyesi, bu kış da park ve sokakları rengarenk çiçeklerle donatmaya başladı. Torbalı’daki kooperatiften satın alınan 150 bin çiçek, kış ayları boyunca Karşıyaka’ya hem güzellik hem de canlılık katacak.

Kente Hizmet, Üreticiye Destek

Karşıyaka Belediyesi, kenti güzelleştirmek ve üreticilere destek olmak amacıyla, Torbalı Çim ve Süs Bitkileri Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’nden 150 bin adet çiçek alımı yaptı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, bu hafta itibariyle kış mevsimine dayanıklı çiçeklerin dikimine başlandı.

Sokaklarda Renk Cümbüşü

Menekşe, aslanağzı, siklamen ve çuha çiçekleriyle sokaklara canlılık getiren renk cümbüşü, vatandaşların da beğenisini kazandı. İlçe genelindeki parklar ve muhtelif alanlarda devam eden çiçeklendirme çalışmalarının kısa süre içinde tamamlanacağı belirtildi.

Çiçek Gibi Karşıyaka

Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Üreticilerimize destek olmak adına kooperatiften satın aldığımız binlerce çiçekle Karşıyakamızı güzelleştiriyoruz. Kentimiz, soğuk kış aylarında, çiçeklerin sıcak renkleriyle daha canlı ve daha güzel bir görünüme kavuşacak. Yaşadığımız çevreyi güzelleştirmenin, insanlarımıza mutluluk getirdiği inancıyla; çiçek gibi bir kent yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.