26.03.2017

Karşıyaka Dünya Tiyatro Günü’nü Sergiyle Selamlıyor

Aslıhan Işık’tan Afiş Ve Mask Sergisi

Karşıyaka Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü kutlama etkinlikleri kapsamında önemli bir sergiye imza atıyor. Aslıhan Işık’ın “Tiyatro Afişleri ve Mask Sergisi”, 27 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında, Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’ndaki Sanat Galerisi’nde sanatseverleri ağırlayacak.

Ödüllü Sanatçı

DEÜ GSF Resim Bölümü’nü master derecesinde bitirip, resim, tasarım ve tiyatro dekoru dallarında çalışmalarını sürdüren ve birçok ödül kazanan Aslıhan Işık, bugüne kadar aynı zamanda dekor tasarımını da gerçekleştirdiği oyun afişlerinden bir seçkiyi, çarpıcı mask çalışmaları eşliğinde sunuyor. 27 Mart Pazartesi, saat 17.30’da açılacak sergi, her gün 15.00 - 22.00 saatleri arasında sanatseverleri ağırlayacak.

İzmirlilere Davet

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka Belediyesi olarak, sanatın her alanında koşul ve olanaklar yaratarak, Karşıyaka’mızı kültür ve sanatın çekim merkezi haline dönüştürüyoruz. Kültür merkezlerimiz, galerilerimiz yıl boyunca sayısız etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Tiyatromuzla, kurslarımızla, topluluklarımızla ve elbette KODA’mızla gurur duyuyoruz. Kültür ve sanatın bugün içinde bulunduğu sorunlar hepimizin malumudur. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü kutlarken, bu gerçekleri hepimizin düşünmesi ve davranması gerekmektedir. Afiş ve mask sergimize bütün İzmirlileri davet ediyor, bir kere daha hep birlikte seslenmeye çağırıyorum: Yaşasın Sanat!” dedi.