15.02.2017

Karşıyaka Efsaneleri Bu Sahada Yetişecek

Karşıyaka Belediyesi’nin, Zübeyde Hanım Mahallesi’nde, amatör küme maçlarının oynanması için inşa ettiği 2000 kişilik futbol sahası neredeyse tamamlandı. Mayıs ayında açılması planlanan tesisin adı “Karşıyaka Efsaneleri Futbol Sahası” oldu. Başkan Akpınar “Karşıyakamızın geçmişinden güç alarak yeni efsane sporcuları bu sahada yetiştireceğiz” dedi.

Çalışmalar Tamamlanmak Üzere

Karşıyaka Belediyesi tarafından, amatör küme ve alt liglerdeki maçların oynanması için geçtiğimiz aylarda temeli atılan Zübeyde Hanım Mahallesi Futbol Tesisi’nin inşaatı tamamlanma noktasına getirildi. Proje kapsamında; Belediye Şantiye Tesisleri’nin yan tarafındaki arazide, FIFA standartlarına uygun bir sentetik çim saha ile 2000 kişilik tribün yapıldı. Tesiste; amatör kümede ve alt liglerde mücadele eden takımların müsabakalarının oynanabileceği kapasitedeki sahanın yanı sıra, bir de antrenman sahası yapıldı. Gece maçları için aydınlatma sistemi kuruldu. 

Fifa Lisansı Alındı

Futbolcu soyunma odaları, hakem odası, basın odası, tuvaletler ve otoparkın da yer aldığı modern tesis için FİFA ‘uygunluk’ sertifikası da alındı. “Karşıyaka Efsaneleri Futbol Sahası” adı verilen tesisin açılışı Mayıs ayı gibi yapılacak. 

“Altyapının İhtiyacını Karşılayacak”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Spor Kenti Karşıyakamızda amatör kümede ve alt liglerde mücadele eden takımların tesis ihtiyacına ilaç olacak bir yatırımı hayata geçirdik, FİFA onayını da aldık. Çok yakında da açacağız. Sporcularımıza donanımlı, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunacak bu yatırım sayesinde, daha çok çocuk ve gencimizi de sporla buluşturacak; geleceğin yıldızlarını yetiştireceğiz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.