11.10.2016

Karşıyaka Hedefi 12’den Vurdu

Karşıyakalı Demir, Türkiye Şampiyonu!

Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen ‘Okçuluk Türkiye Kupası Finalleri’ne ev sahipliği yaptı. Makaralı yay kategorisinde ‘Türkiye Şampiyonu’ olan Karşıyaka Belediyesporlu Demir Elmaağaçlı, Karşıyakalılara büyük sevinç yaşattı.

32 Sporcu Katıldı

Mavişehir Denizkızı Parkı’nda gerçekleşen Okçuluk Türkiye Kupası Finalleri’ne ülkenin dört bir yanından 32 sporcu katıldı. Yıl içinde düzenlenen Türkiye şampiyonalarında en iyi dereceleri alan okçuların yarıştığı müsabakalar, makaralı yay ve klasik yay olarak 2 kategoride gerçekleşti. Her branşta 8 erkek ve 8 kadın sporcu yarıştı.

Dünyada 3. Sırada

Makaralı yay erkeklerde, Karşıyaka Belediyesporlu Demir Elmaağaçlı, Süleyman Araz'ı yenerek birincilik kürsüsüne çıktı. Dünya sıralamasında 3. basamakta yer alan Elmaağaçlı, “İlk kez düzenlenen bu organizasyonda birinci olmak benim için çok anlamlı. Bu başarıyı Karşıyaka’da gerçekleştirmiş olduğum için de ayrıca mutluyum. Hedefim; dünya sıralamasında birinciliğe çıkmak. Yanımda olan, destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Akpınar’dan Tam Destek

Demir Elmaağaçlı’ya şampiyonluk kupasını takdim eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise “Karşıyaka Belediyesi olarak alternatif spor branşlarına büyük önem veriyoruz. Bu branşlardan biri de okçuluk. Milli sporcumuz Demir, daha önce de çok önemli başarılar elde etti ve geçen sene Dünya Şampiyonu oldu. Bugün ise bize evimizde büyük sevinç yaşattı. Kendisiyle gurur duyuyor, tebrik ediyoruz. Demir’in ve böyle pırıl pırıl, çalışkan, yetenekli sporcularımızın her zaman destekçisi olacağız” diye konuştu. Şampiyonaya CHP İstanbul Milletvekili Yrd.Doç.Dr. Gülay Yedekçi ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da katıldı.

İşte Şampıyonlar

Okçuluk Türkiye Kupası Finalleri’nde makaralı yay erkekler şampiyonu Demir Elmaağaçlı şampiyon olurken, kadınlarda ise Muğla Gençlik Spor Kulübü’nden Yeşim Bostan birincilik kupasını aldı. Klasik yay erkeklerde Samsun Okçuluk Spor Kulübü’nden Fatih Bozlar, kadınlarda da Akdeniz Okçuluk Eğitim’den Çiğdem Egemen ilk sırada yer aldı.