26.01.2017

Karşıyaka Yine Zirvede!

Belediyelerin ‘Karnesi’ Açıklandı

İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) Türkiye genelinde 150 belediye arasında, reel verilere dayanarak yaptığı araştırmayı tamamladı. Belediyelerin sosyal hizmetleri, ilçe halkının gelişmişlik oranı, sağlık, eğitim ve yaşam standartları göz önüne alınarak yapılan araştırma sonucunda Karşıyaka Belediyesi İzmir ve Ege Bölgesi’nin En Başarılı İlçe Belediyesi seçildi. Başkan Akpınar “Yaptığımız hizmetlerin tarafsız kuruluşlarca ödüllendirilmesi gurur verici” dedi.

Belediyeler Üzerinde Araştırma

Belediye hizmetlerini daha etkin hale getirmek ve halkın yaşam standartlarını artırmak için çalışmalar yürüten İnsani Gelişme Vakfı, Türkiye’deki ilçe belediyelerin karnesini hazırladı! Araştırmaya 150 belediye dahil edildi. Akademisyenler tarafından yürütülen araştırmada; yönetim tarzı, sosyal projeler, ekonomik durum, eğitim, sağlık, sosyal yaşam, çevre ve ulaşım kategorilerinde değerlendirme yapıldı. Belediyelerin faaliyet raporları üzerinden, reel bilgiler ele alındı.

Karşıyaka Zirvede

Araştırmanın sonuçları İstanbul Swissotel’de düzenlenen İnsani Gelişme Zirvesi’nde açıklandı. Değerlendirmeler sonucunda, Karşıyaka Belediyesi, İzmir ve Ege Bölgesi’nin en başarılı ilçe belediyesi seçildi. Belediye başkanları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin de katıldığı zirvede, Gazeteci Başak Şengül moderatörlük görevini üstlendi. Sapiens’in yazarı, İsrailli Tarihçi Yuval Noah Harari de sunum yaptı.

Amaç Daha Çağdaş Karşıyaka

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Yaptığımız hizmetlerin tarafsız kuruluşlarca değerlendirilip ödüllendirilmesi gurur verici. Karşıyaka halkının yaşam standardını artırmak ve daha yaşanabilir bir kent yaşamı sunmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.