20.03.2018

Karşıyaka’da ‘Aşık Veysel’ Gecesi

Büyük halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, 45. ölüm yıl dönümü ve Dünya Şiir Günü olan 21 Mart’ta, anlamlı bir etkinlikle anılacak. Karşıyaka Belediyesi Ziya Gökalp  Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek gecede, hem ozanın yaşam öyküsü ve felsefesi anlatılacak hem de ölümsüz eserleri seslendirilecek.

Sevenleri Buluşuyor

Karşıyaka Belediyesi ve Ege Bölgesi Aşık Veysel Kültür Derneği, “Uzun ince bir yoldayım, “Dostlar beni hatırlasın” ve “Kara toprak” gibi unutulmaz eserlerin sahibi Aşık Veysel Şatıroğlu anısına özel bir gece düzenleyecek. Ozanın 45. ölüm yıl dönümü, aynı zamanda da Dünya Şiir Günü olan 21 Mart’ta Ziya Gökalp  Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinlik, saat 20.00’da başlayacak.

Eserleriyle Can Bulacak

Gecede, Dernek Başkanı Adalet Özkan, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı, Emel Barutçu, TRT Sanatçısı Muazzez Özacar, Öğretim Görevlisi Hüseyin Koçak, Aşık Veysel Okulu Korosu ile Dernek Solistleri Necdet Kurt, Elif Bahşi, Naci Şirin ve Hülya Ergöl sahne alacak. Büyük ozan; aşktan, sevgiden, saygıdan, merhametten, birlik ve beraberlikten bahsettiği eserleriyle bir kez daha can bulacak; insanlığı, yaşamı ve felsefesiyle hatırlanacak.

“Sevenlerini Bekliyoruz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Gönül gözüyle gören büyük usta, halk ozanımız Aşık Veysel anısına; sanatın, vefanın ve dostluğun kenti Karşıyakamızda buluşuyoruz. Büyük ozanı anmak ve çok özel bir sanat gecesine tanıklık etmek isteyenleri, halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek bu anlamlı etkinliğe davet ediyoruz” dedi.