05.07.2016

Karşıyaka’da ‘Köy’ Bereketi-2

Mavişehir’deki eski Ocakbaşı Restoran’ı Kent Koop Gıda Market’e dönüştüren ve onlarca kooperatiften alınan hesaplı ve kaliteli ürünleri Karşıyakalılara sunan Karşıyaka Belediyesi, tesisin ikinci şubesini Bostanlı’da açacak.

İkinci Şube Bostanlı’da

Sosyal tesislerden daha fazla insanın yararlanmasını sağlamak ve sağlıklı gıdaları hesaplı fiyatlarla halka sunmak için çalışan Karşıyaka Belediyesi, -vatandaşlardan gelen talep üzerine- ilkini Mavişehir’de hayata geçirdiği Kent Koop Gıda Market’in ikinci şubesini Bostanlı’daki Uğur Mumcu Parkı’nın içinde açacak. Park içindeki kafeterya, üretici kooperatiflerinden alınan ürünlerin satışının yapılacağı markete dönüştürülecek. Çay bahçesi ise hizmet vermeye devam edecek.

Ürünler Kooperatiften

Yaklaşık 150 metrekarelik alanda hizmet verecek olan Kent Koop Gıda Market’te, et ve şarküteri ürünleri, kahvaltılık ürünler, yaş sebze-meyve, organik ürünler, unlu mamuller ve mutfak ihtiyaçları satılacak. Belediye şirketi Kent Aş’nin üretim tesislerinden çıkan köfte, sucuk, kavurma, mezeler, tatlılar, pastalar ve ekmekler de kent merkezinde oluşturulan ‘köy’ün iddialı ürünleri arasında yer alacak. Üretici kooperatiflerden alınan tüm ürünler, hesaplı ve kaliteli bir şekilde tüketiciye sunulacak.

“Sosyal Belediyeciliğin En Güzel Örneği”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini daha Karşıyaka’da hayata geçiriyoruz. Hem üreticiyi destekleyecek hem de vatandaşlarımıza daha kaliteli ürünleri daha uygun fiyata alma imkanı yaratacak olan tesisimizin ikinci şubesini de hizmete açıyoruz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.