03.12.2015

Karşıyaka’da ‘Yıldızlar Geçidi’

Engelliler Sahnede Yıldızlaşacak

Engelli bireylere yönelik projeleri ve farkındalık çalışmalarıyla dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü “Yıldızlar Geçidi” etkinliğiyle kutlayacak. Dev organizasyon, 5 Aralık’ta Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Hem çocuk hem de yetişkin engelliler, sunacakları birbirinden renkli gösterilerle sahnenin yıldızı olacak.

Muhteşem Etkinlik

‘Engelsiz Karşıyaka’ yaratma hedefiyle örnek hizmetlere imza atan Karşıyaka Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü de unutmadı. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Safiye Nadir Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Yaşar Üniversitesi Engelsiz Müzik Okulu’nun katılımıyla, 5 Aralık Cumartesi günü “Yıldızlar Geçidi” adı altında muhteşem bir etkinliğe imza atılacak.

Hayata Engel Yok

Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak etkinlik, saat 13.30’da başlayacak. Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan engelli personel Beyhan Çalışkan’ın sunacağı etkinlikte; engelli çocuk, genç ve yetişkinlerin sahne alacağı 9 ayrı gösteri sunulacak. Valsten drama oyununa kadar birbirinden renkli şovlara imza atacak olan dezavantajlı bireyler; bedensel engellerin sanata, müziğe, üretmeye engel olmadığını gösterecek.

“Engel Tanımıyoruz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Engelli vatandaşlarımız ‘Yıldızlar Geçidi’ etkinliğiyle, hayatta hiç bir şey için ‘engel’ olmadığını bizlere bir kez daha gösterecek. Böyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Engel tanımayan herkesi bekliyoruz” dedi.

Etkinlik Programı

13:30 Açılış-Protokol Konuşması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
13:35 (ZİÇEV) Damat Halayı Gösterisi
13:45 (Kent Konseyi) Vals Gösterisi
13:55 (Safiye Nadir Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi) Ispanaklı Yumurta
14:05 (ZİÇEV) Sessiz Çark Drama Oyunu
14:15 (Kent Konseyi) Efe Gösterisi
14:20 (ZİÇEV) Ritm Grubu
14:25 (Kent Konseyi) Solo Performans
14:30 (ZİÇEV) Solo Performans
15:05 Yaşar Üniversitesi Engelsiz Müzik Okulu Müzik Gösterisi