16.08.2015

Karşıyaka’da “Sihirli” Buluşma

Türkiye’nin en büyük illüzyon etkinliği olan ve bu yıl 16’ncı kez düzenlenen ‘Uluslararası İzmir İllüzyon Buluşması’, 20 Ağustos’ta Karşıyaka’da başlıyor. Karşıyaka Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşecek organizasyonda, üç gün boyunca usta illüzyonistler muhteşem şovlar sunacak. Çocuklar için workshop, bilgi yarışması, seminer, imza günü, sihir pazarı gibi onlarca renkli etkinlikte, heyecan ve eğlence dolu anlar yaşanacak.

3 Gün, 3 Farklı Gala

Ünlü illüzyon sanatçıları ile her yaştan sihir tutkunlarının bir araya geleceği ‘16. Uluslararası İzmir İllüzyon Buluşması’, Karşıyaka Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 20 - 22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 3 gün 3 farklı gala gecesinin yapılacağı organizasyona, Türkiye’nin farklı kentlerinden ve yurt dışından 100’den fazla sihirbaz katılacak. Onlarca ücretsiz etkinlikle İzmirliler, illüzyon dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkacak.

Çocuklara Özel Atölye

Uluslararası İzmir İllüzyon Buluşması kapsamında bu yıl ilk kez çocuklar için düzenlenecek olan workshop, 20 Ağustos Perşembe günü saat 10.00’da başlayacak. 'İllüzyona İlk Adım’ başlıklı atölye çalışmasında, organizasyonun mimarlarından usta illüzyonist Özlen Tunçer (Dr. Tora), minik sihir meraklılarıyla buluşacak. Aynı gün saat 18.00’de gerçekleşecek kortej yürüyüşünde, yerli ve yabancı sihirbazlar vatandaşları selamlayacak. Karşıyaka İskele önünden başlayacak yürüyüş, Çarşı’dan devam ederek İZBAN İstasyonu’nda son bulacak.

Ünlü Sihirbazlar Sahnede

Organizasyonun 20 Ağustos’taki ilk gala gecesinde, illüzyon sanatının Türkiye’deki öncülerinden merhum Erdinç Demiray anısına, ‘Erdinç Demiray’la Yeni Ufuklar’ gösterisi izleyicilerle buluşacak. Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde 20.30’da başlayacak gecede, yaşları 6 ile 26 arasında değişen 13 büyük yetenek sahneye çıkacak. 21 Ağustos Cuma günü Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek ikinci gala gecesinde, Sihirbaz Sabu (Dursun Ökdemir) ve Paytak Amca (Kerem Eser) gibi tanınmış illüzyonistler konuklarına muhteşem gösteriler sunacak.

Muhteşem Final

22 Ağustos Cumartesi akşamı yine Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak final galasında ise İzmirliler, usta sihirbaz Şankadra (Hasan Yentür) ile ünlü avukat ve illüzyonist Yavuz Oran gibi isimleri sahnede izleme şansını yakalayacak. Ayrıca, her gala gecesinden önce aynı mekanda açılacak ‘Sihir Pazarı’ ile birbirinden eğlenceli oyun ve illüzyon malzemeleri de satışa sunulacak. 3 günlük organizasyon süresince; bilgi yarışması, çeşitli seminerler, açık sahne, söyleşi ve imza günü gibi pek çok renkli etkinlik de katılımcılarla buluşacak.