23.09.2015

Karşıyaka’da 2 Bin Kişiyle Bayram Yemeği

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Kurban Bayramı’nı çalışma arkadaşları ile birlikte kutladı. Örnekköy Şantiye Tesisleri’nde kurulan bayram sofrasında 2 binin üzerinde belediye personeli, bürokratlar ile meclis üyeleri ve sendika temsilcileri de bir araya geldi. Başkan Akpınar "Biz büyük bir aileyiz. Karşıyakamızı birlikte yöneteceğiz" dedi.

2 Bin 200 Personel Bir Arada

Hayata geçirdiği sosyal ve kültürel projelerle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, Kurban Bayramı’nı tek yürek olarak kutladı. Şantiye Tesisleri’nde kurulan bayram sofrasında; Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, başkan yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri, sendika temsilcileri ile tüm birimlerde çalışan 2 binin üzerinde belediye personeli bir araya geldi.

Sofrayı Paylaştılar

Bayramlaşma törenine katılanlara kavurma, pilav, salata ve tatlı ikram edildi. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar da sofraya, çalışma arkadaşları ile birlikte oturdu. Belediye personeliyle bir süre sohbet eden Başkan Akpınar, Karşıyaka Belediyesi’nde iş barışının sağlandığını, statü ayrımının hissedilmediğini ve tüm çalışanların kendilerini mutlu hissetmesinin, hizmetlere de olumlu yansıdığını söyledi. Sendika ve işçi temsilcileri de Başkan Akpınar’a çiçek vererek, teşekkür etti.

"Biz Büyük Bir Aileyiz"

Kurban Bayramı’nın tüm ailelere mutluluk ve huzur getirmesini dileyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Bayram sofrasında gösterdik ki; bu belediyede herkes bir, kimsenin kimseden farkı yok. Farkımız da bu dayanışmamız ve kardeşliğimizdir. Yerelde, ulusalda ve uluslararası arenada başarılıysak, bunda sizin emeğiniz çok fazla. Ne yazık ki buruk ve hüzünlü bir bayram yaşıyoruz. Son yaşananlarla hem toplumsal barış hem de ülkedeki huzur yok edildi. Kandan beslenenlere ve mutluluğumuzu yok etmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz. Barış için en önemli şey, insanın kendisi ile barışık olmasıdır. Bir insan kendisi ile barışık değilse toplumla barışık olamaz. Biz bu ülkeyi ve tüm insanlarımızı seviyoruz. Çalışma performansımızı hiç düşürmeden, Karşıyakamıza ve halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.