16.07.2015

Karşıyaka'da Bayram Neşesi

2 Bin Çalışanla Tek Tek Tokalaştı

Bayram kutlamalarını makamında kabul etmek yerine, bu sevinci belediyenin tüm birimlerine yaymak isteyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, tüm hizmet birimlerini gezerek çalışanlarıyla tek tek bayramlaştı. Hastane, huzurevi ve çocuk yuvasını da ziyaret eden Akpınar "Biz büyük bir aileyiz ve bu ailenin her ferdinin mutlu olması için çalışıyoruz. İçinizdeki bayram çocuğu sevincinin hiç kaybolmadığı mutlu bir ömür diliyorum" dedi.

Tek Tek Tokalaştı

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bayram kutlamalarını makamında kabul etmek yerine, belediyenin hizmet birimlerini ziyaret etmeyi tercih eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, personelle tek tek bayramlaştı. İlk kutlama saat 06.00'da Temizlik İşleri Şantiyesi'nde gerçekleşti. Temizlik personeli ile tek tek bayramlaşan Başkan Akpınar, mesai saatinde ise ana hizmet binası girişinde, başkan yardımcıları ve meclis üyeleriyle birlikte personeli karşıladı, tek tek tokalaştı. Daha sonra Zabıta Binası, Kent Konseyi ve şantiye tesislerinde de bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. Belediye personeline tatlı ikram edildi, aile fotoğrafı çekildi. Bayram için tüm işçilere erzak kutusu hediye edildi. Başkan Akpınar’ı sevgi gösterileri ile karşılayan çalışanlar, alkış ve tezahüratlarla uğurladı. Akpınar’a, başkan yardımcıları ve belediye bürokratları da eşlik etti.

Hastanelere Karanfil

Bayram kutlamalarını belediye hizmet birimleri ile sınırlamayan Başkan Akpınar; hastane ve huzurevi ziyaretinde karanfil dağıttı. Çocuk yuvasındaki miniklere de oyuncak ve bayram elbisesi dağıtıldı. Başkan Akpınar, Latife Hanım Mahallesi'ndeki ev ziyaretinde ise 77 yaşındaki Servet Sesoğlu ile hasta yatağında bayramlaşarak, huzurlu ve mutlu bir bayram diledi. Karşıyaka Belediyesi ekipleri, bayram sabahı tüm camilerde çikolata ve şeker ikramında da bulunacak.

"Biz Büyük Bir Aileyiz"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Göreve geldiğimiz günden bu yana, önce çalışanımızın sonra tüm halkımızın mutlu olması için çalıştık. Bayramda da onları makama çağırmak yerine, biz personelimizin yanına giderek bayramlarını kutladık. Eşit ve adaletli bir yönetim sergiliyoruz. Tüm personelimize aynı pencereden bakıyoruz ve aynı imkanlardan faydalanmalarını sağlıyoruz. Daha iyilerini yapacağız. Çünkü biz büyük bir aileyiz. İçinizdeki bayram çocuğu sevincinin kaybolmadığı; huzur dolu, barış içinde nice mutlu bayramları birlikte yaşamayı umut ediyoruz" dedi.