17.09.2015

Karşıyaka'da 'Hareketli' Etkinlik

Karşıyaka Belediyesi, Avrupa’nın birçok ülkesinde kutlanan ‘Hareket Haftası’ kapsamında ‘Bisiklet Turu’ düzenledi. Büyük ilgi gören etkinlikte 300 katılımcı ‘aktif ve sağlıklı yaşam’ için pedal çevirdi.

Bisiklet Tutkunları Buluştu

Bisiklet kullanımını özendirmek ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, 7’den 77’ye her yaştan bisiklet tutkununu ‘Karşıyaka Bisiklet Turu’nda buluşturdu. Avrupa ülkelerinde eş zamanlı olarak kutlanan ‘Hareket Haftası’ (Move Week) nedeniyle düzenlenen tura, yaklaşık 300 kişi katıldı.

6 Kilometrelik Güzergah

Anayasa Meydanı’ndan başlayan turda katılımcılar, Cemal Gürsel Caddesi’ni takip ederek Karşıyaka Spor Salonu’na (Mavişehir Arena) kadar, 6 kilometrelik güzergâhta pedal çevirdi. Vatandaşları daha hareketli ve aktif bir yaşama yönlendirmek, hem sağlık hem de çevre için bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla düzenlenen organizasyon yaklaşık bir saat sürdü.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakamızda, bisiklet kullanımını özendirmek ve yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Bisiklet Turu’na katılan ve örnek olan herkesi kutluyorum” dedi.