01.02.2016

Karşıyaka’da Klasik Müzik Şöleni-2

Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde her ay ünlü şef ve solistlerle birlikte muhteşem konserler veren Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA), Şubat ayında da dopdolu bir programla sanatseverlerin karşısında olacak.

Jablonskı İlk Kez İzmir’de

KODA’nın bu ayki ilk konseri, 8 Şubat Pazartesi saat 20.00’de gerçekleşecek. İtalyan Şef Lorenzo Castriota'nın yöneteceği konserin solistliğini Peter Jablonski (piyano) ve Cem Sevgi (trompet) yapacak. Dünyaca ünlü İsveçli piyanist Jablonski’nin İzmir'de ilk kez sahne alacağı konserde; Barber, Elgar ve Copland gibi değerli bestecilerin eserleri seslendirilecek.

KODA, 13 Şubat Cumartesi akşamı ise keman sanatçısı Hakan Şensoy’un hem şef hem de solist olarak yer alacağı konserde müzikseverlerle buluşacak. Gecede; Britten, Rachmaninov, Alesio, Gade ve Bach'ın seçkin eserleri yorumlanacak.

Mozart Gecesi

Şubat ayının son konserini de Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası Süpervizörü Şef Rengim Gökmen yönetecek. 22 Şubat’taki konserin birinci bölümünde, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Teyfik Rodos (bas), Mozart'ın konser aryalarını seslendirecek. KODA, ikinci bölümde de Mozart'ın 41 no’lu senfonisini yorumlayacak.

Davetiyeler Ücretsiz

Öte yandan Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi; 1 Şubat’ta ‘Bozok Quartet’, 11 Şubat’ta ‘Alnar Quartet’, 15 Şubat’ta ‘Contrast Trio’, 25 Şubat’ta ‘Keman, Piyano Akşamı’, 29 Şubat’ta Nemeth Quartet ve Gökhan Aybulus konserlerine de ev sahipliği yapacak. Etkinlikler davetiyeleri, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi ve Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden ücretsiz olarak edinilebilecek.