03.11.2016

Karşıyaka’da 'Köylü Pazarı' Bereketi

Üreticiyi desteklemek ve kırsalda kalkınmayı sağlamak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Bostanlı'da 'Köylü Pazarı' kurdu. Üretici ve tüketiciyi aracısız buluşturan pazar, Karşıyaka'nın ve komşu ilçelerin köylerine de gelir kapısı oldu.

Tarıma Destek

Yerelde kalkınmayı sağlamak için tarımı ve üreticiyi destekleyen Karşıyaka Belediyesi, bu kez köylüler için umut kapısı oldu. Daha önce; Ödemiş'teki üreticilerden patates alarak ve 25 kooperatiften alınan ürünlerle Kent Koop Gıda Market'i kurarak üreticiye ve tarıma katkı sunan belediye, bu kez Köylü Pazarı kurdu. Bostanlı'da hizmete açılan pazar köylülerin alın teri üretimlerini, Karşıyakalılar ile buluşturdu.

Vatandaş Da Memnun

Bostanlı Ceyhan Gür Sokak’taki Hakimevi'nin karşısında yer alan pazarda Karşıyaka’nın ve komşu köylerin üreticileri tezgah açtı, istihdama katıldı. Hafta boyunca müşterilerini ağırlayan pazar, kaliteli ve hesaplı ürünleriyle Karşıyakalıların da yüzünü güldürdü.

Üreticiye Destek Sürecek

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Yerel kalkınmanın temelinin tarım olduğu inancıyla hizmetlerimizi sürdürüyor, hem köylülerimize gelir kapısı sağlamak hem de Karşıyakalıları yerli ve doğal ürünlerle buluşturmak için çalışıyoruz. Köylü Pazarı, her gün çevre halkına hizmet edecek. Bizler de üreticiye olan katkımızı her fırsatta sunacağız" dedi.