07.03.2016

Karşıyakalı Kızlar Potanın Yıldızı Oldu

Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde geçtiğimiz yıl kurulan kız basketbol takımı, kısa sürede salonların yıldızı oldu.

Hedef Türkiye Şampiyonası

2015 - 2016 sezonunda İzmir Yıldız Kızlar Ligi’nde mücadele eden ekip; 9 takım arasından ‘namağlup’ çıkarak ilk grubu lider tamamladı. Yarı finalde de yenilgi yüzü görmeyen Karşıyaka Belediyesporlu kızlar, 5 takımın yer aldığı grubu birinci bitirdi ve isimlerini finale yazdırdı. Yeşil-kırmızılılar final grubunda; Burhaniye Basketbol, Becker Spor, Urla Belediyespor, Menemen Belediyespor ve İzmir Üniversitesi Spor Kulübü takımlarıyla karşılaşacak. Karşıyaka Belediyespor, grubu ilk iki sırada tamamlaması durumunda, Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkını elde edecek.

“Gururla İzliyoruz”

Takıma başarılar dileyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Geçtiğimiz yıl yaptığımız atılımla kulübümüzü ilk kez kadın basketbolunda da aktif hale getirdik. Lig yolculuklarını yenilgisiz olarak sürdüren yıldız kızlarımızı büyük gururla izliyoruz. Ulusal ve uluslararası çapta da önemli dereceler elde edeceklerine inanıyor, başarılarının devamını diliyorum. Biz de her zaman destekçileri olacağız” dedi.