26.05.2016

Karşıyakalı Öğrenciler Sahaya İndi

Her yaşta ve her branşta sporu yaygınlaştırmak için çalışan Karşıyaka Belediyesi, Mayıs ayında ilçedeki ortaokullar arasında üç farklı turnuva düzenledi. ‘Erkek Futbol’, ‘Kız Futbol’ ve ‘Küçük Erkek Basketbol’ turnuvalarında 256 öğrenci yeteneklerini sergileme fırsatı buldu. Çekişmeli maçlar sonunda dereceye giren takımlar, törenle kupa ve madalyalarını aldı.

Heyecanlı Maçlar

Karşıyaka Belediyesi tarafından, sportif faaliyetleri desteklemek ve teşvik etmek amacıyla, ortaokul öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen futbol ve basketbol turnuvaları, büyük heyecana sahne oldu. Hasan Türker Futbol Sahası’nda düzenlenen ‘Ortaokullar Arası Erkek Futbol Turnuvası’na 7 takımla 112 öğrenci katıldı. Maçlarda zorlu mücadeleler veren takımlardan Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu şampiyonluk kupasını kaldırdı. Hasan Pınarçalı Ortaokulu ikinci, Karşıyaka Ortaokulu da üçüncü oldu.

Kızlar Çim Sahada

‘Ortaokullar Arası Kız Futbol Turnuvası’nda ise 48 öğrenci çim sahada fırtına gibi esti. Futbol tutkunu kızlar, yetenekleri ve azimleriyle takdir topladı, alkış aldı. Engin Hayri Özmeriç Ortaokulu şampiyonluğa adını yazdırırken; Hasan Pınarçalı Ortaokulu ikinci, Yamaç Ortaokulu üçüncü sırada yer aldı.

Potanın Yıldızları

‘Ortaokullar Arası Küçük Erkek Basketbol Turnuvası’ da 8 takım, 96 sporcunun katılımıyla; 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu’nda yapıldı. Potanın yıldızı olmak için ter döken takımların heyecanlı mücadelesi, Özel Doğa Bilim-2 Koleji’nin şampiyonluğuyla son buldu. Özel Piri Reis Ortaokulu ikincilik kupasının sahibi oldu. Üçüncülük kupasını da Metin Aşıkoğlu Ortaokulu aldı. Ayrıca, turnuvalarda dereceye giremeyen takımlara katılım plaketi ve her oyuncuya madalya verildi.