08.04.2017

Karşıyaka’nın 2016 Faaliyetleri 'Oybirliği' İle Onaylandı

Karşıyaka Belediye Meclisi’nin, Nisan ayı ikinci oturumunda 2016 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Belediyenin bir yıl içinde yaptığı yatırımlar ve hayata geçirdiği projeler, tüm meclis üyelerinin 'oybirliği' ile kabul edildi. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “İnsan odaklı, halka dokunan ve kentimizi geliştirmeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

Faaliyetler Onaylandı

Karşıyaka Belediye Meclisi'nin Nisan Ayı 2. Oturumu, Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’ın katılımıyla gerçekleşti. Belediyenin 2016 Yılı Faaliyet Raporu’nun oylandığı meclis toplantısında, Başkan Akpınar, yıl içerisinde yapılan yatırım ve hizmetleri anlattı. Faaliyet Raporu'na, hem CHP’li hem de Ak Partili meclis üyeleri olumlu oy kullandı. Rapor 'oybirliği' ile kabul edildi.

Kanunlar Yenilenmeli

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “3 yıldır, en yoğun çalışan ve en çok proje üreten belediye konumundayız. Örnek alınan projelerimiz ve halka dokunan yatırımlarımız ile fark yarattık ve yaratmaya da devam edeceğiz. Bu başarıyı hepimiz sahipleniyoruz ve daha iyilerini yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Belediye kaynaklarını en güzel şekilde kullanmaya ve halkın vergisini doğru harcamaya devam edeceğiz. Bunun için yerel yönetim kanunları günün koşullarına uygun hale getirilmelidir. Giderlerimiz sürekli artarken, gelirlerimizin aynı oranda karşılık bulamaması belimizi bükmektedir. Bunun önüne geçilmeli" dedi.

Oybirliği İçin Teşekkür

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini dile getiren Başkan Akpınar, "Böyle bir süreçte birlik ve dayanışma içinde olmak çok önemli. Bunun en iyi örneğini gösteren ve 2016 yılı faaliyetlerimizi oybirliği ile onaylayan tüm meclis üyelerime teşekkür ediyorum. 27 mahallemize de eşit ve adil hizmet anlayışımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.