20.07.2015

Karşıyaka'nın cadde ve sokakları artık daha güzel

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte bozulan ve yıpranan cadde ve sokaklarda onarım yapan Karşıyaka Belediyesi, Goncalar ve Nergis arasında kalan, ilçenin en işlek caddelerinden olan Ali Alp Böke Caddesi’nde de yenileme çalışması başlattı. Yaz ayları boyunca, Karşıyaka’nın 10 farklı mahallesinde, toplam 2 milyon liralık yatırım yapılacak.

10 Bin Metre Kare Kilit Taşı

Fiziki projelere ve altyapı yatırımlarına ara vermeden devam eden Karşıyaka Belediyesi, kentin sokaklarını ve caddelerini daha modern hale getirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Goncalar ve Nergis arasında kalan ve ilçenin en işlek caddelerinden biri olan Ali Alp Böke Caddesi’nde yenileme çalışması başlatıldı. Cadde üzerinde; yıpranan, bozulan ve kullanımı olanaksız hale gelen kaldırım taşları yenilenecek. 10 bin metre kare kilit taşı döşenecek. Kaldırımlar, yayalar ve engelliler için daha kullanışlı hale getirilecek. Cadde üzerinde bulunan yağmur suyu giderleri, ızgaralar, kanaletler ve bordürler de baştan sona yenilenecek.

Altyapıya 2 Milyon Lira

Yaz ayları boyunca Karşıyaka’nın 10 farklı mahallesinde; yol, kaldırım bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının devam edeceği belirtildi. Çalışmalar kapsamında; asfalt ve beton kaplama, parke taşı döşeme ve kaldırım, yol onarımları gerçekleştirilecek. Tüm bu işler için toplamda 2 milyon liralık yatırıma imza atılacak. Karşıyaka’nın -zorunlu olarak- yenilemeye ihtiyaç duyulan cadde ve sokakları, çalışmalar neticesinde daha modern ve kullanışlı hale gelmiş olacak.

“Modern Bir Kent Yaratmak İçin Çalışıyoruz”

Karşıyaka’yı daha yaşanabilir ve modern hale getirmek için çalıştıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyakamızın tüm mahalle ve sokaklarına eşit hizmet götürüyoruz. Sokaklarımızı daha da güzelleştirmek ve çağdaş bir görünüm kazandırmak için çalışıyoruz. Daha güzel, daha modern, huzurlu bir Karşıyaka yaratmak bizim öncelikli görevimiz. Küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar yaratıyoruz ve kentimizin sorunlarını çözmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Zorunlu olarak yenileme ve onarım ihtiyacı olan bölgelerimizde, altyapı çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.