27.07.2016

Karşıyaka’nın Gururu Oldular

Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi, sağladığı ücretsiz eğitim desteğiyle bu yıl da yüzlerce genci Lisans Yerleştirme Sınavı’nda başarıya taşıdı. KARGEM’le sınava hazırlanan öğrencilerin tamamı barajı aşarken, Türkiye çapında önemli dereceler de elde edildi.  

Tamamı Barajı Aştı

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (KARGEM), 2015 - 2016 öğretim yılında 250 lise son sınıf öğrencisine üniversite sınavlarına hazırlık kursu verdi. Yoğun ve disiplinli bir eğitim sürecinin ardından Lisans Yerleştirme Sınavı’na giren gençlerin tamamı, 180 puan barajını aşarak tercih yapmaya hak kazandı. 26 öğrenci de Türkiye çapında önemli dereceler elde etti.

Derece Sevinci

KARGEM’in bu yılki gurur tablosuna adını yazdıran öğrencilerden Başak Ceren Çetin, Türkçe- Sosyal puan türünde Türkiye’de ilk 1000 öğrenci arasına girmeyi başardı. Ayrıca Türkçe- Sosyal ve Matematik- Fen puan türlerinde ilk 5000’de 2; ilk 10000’de 5; ilk 50000’de 18 öğrenci yer aldı. Derece sevinci yaşayan Karşıyakalı gençler; en seçkin üniversitelerin tıp, bilgisayar mühendisliği ve iletişim gibi gözde bölümlere yerleşme şansını elde etti.

Rehberlik Hizmeti

Puan sonuçlarının açıklanmasının ardından, tercih döneminde tüm KARGEM öğrencilerine rehberlik hizmeti sunulmaya da başlandı. Öğrencilerin puanlarına ve ideallerine göre en doğru seçimleri yapmalarını sağlamak adına verilen hizmet; tercih sürecinin sona ereceği 2 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Tercih danışmanlığı için, 365 25 94 numaralı telefondan randevu alınabiliyor.

KARGEM’li öğrencileri tebrik eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Ücretsiz kurslarımızla geleceğe hazırlanan çocuklarımızın başarılarını görmek, bizler için en büyük gurur ve mutluluk kaynağıdır. İnançla ve gayretle çalışarak üniversite sınavlarında başarılı puanlar alan öğrencilerimizi kutluyor, bu başarıda emeği olan KARGEM yönetici ve öğretmenlerine de teşekkür ediyorum. Dileğimiz tüm çocuklarımızın gönüllerinde yatan üniversitelerde ve bölümlerde eğitim alabilmesidir. Her zaman ve her koşulda, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.