01.11.2017

Karşıyaka’nın Parklarına Modern Dokunuş-2

Karşıyaka genelindeki parkları yenileme çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, modern oyun üniteleri ve spor alanları ile çocukların yüzünü güldürdü. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çocuklarımıza en güzel hizmetleri sunmak için çalışıyoruz” dedi.

Rengarenk Oyuncaklar

Karşıyaka Belediyesi, çocukların daha sağlıklı ve çağdaş ortamlarda vakit geçirmesini sağlamak amacıyla oyun parklarını tek tek elden geçiriyor. Son aylarda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; 11 mahallede, toplam 15 parkın oyun üniteleri yenilendi. Zamanla yıpranan ve bozulan ünitelerin yerine kaydırak, tahterevalli ve salıncak gibi rengarenk oyuncaklar monte edildi. Parkların zemini de kauçukla kaplandı.

Spor Alanları Yenilendi

Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hızla sürdürülen çalışmalar kapsamında 7 farklı mahalledeki parkların spor alanları da elden geçirildi. Başta Turan Arınç, Yaşar Küçükavcı ve Tülay Aktaş parkları olmak üzere, spor alanlarının zeminleri, potaları ve kaleleri yenilendi, akrilik boyaları yapıldı. Suni çim saha ve basketbol sahalarının sayısı da artırıldı. 5 okulun bahçesinde de basketbol sahası oluşturuldu.  

Her Şey Çocuklar İçin

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Ailelerimizin buluştuğu, çocuklarımızın oyunlar oynayıp keyifle vakit geçirdiği parklarımızı, ihtiyaç olan bölgelere öncelik vererek tek tek yeniliyoruz. Evlatlarımıza yakışan, modern ve sağlıklı ortamlar yaratmak, onlara en güzel hizmetleri sunmak için, tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Parkları yenilenen çocuklar büyük sevinç yaşarken, aileleri de hizmetleri için Karşıyaka Belediyesi’ne ve Başkan Akpınar’a teşekkür etti.