06.11.2017

Karşıyaka’ya “Yeni Hayat” Geliyor

Gazeteci-Yazar Tuluhan Tekelioğlu, organ nakli olduktan sonra yeniden yaşama tutunanların hikayelerini anlattığı ‘Yeni Hayat’ belgeseliyle Karşıyaka’ya konuk oluyor. Karşıyaka Belediyesi’nin ev sahipliğindeki etkinlik, 7 Kasım Salı günü saat 16.00’da Çarşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Gerçek Hikayeler

Gerçek kişilerin nakil öncesi, nakil anı ve sonrasındaki yaşamlarını konu alan belgesel gösteriminin ardından, Tuluhan Tekelioğlu konuklarla kısa bir söyleşi yapacak. Tekelioğlu’nun organ bağışı bilincini yükseltmek için yaptığı çalışmalara destek veren Sanatçı Ege, kendisi de karaciğer nakli ile yaşama tutunan Medical Park İzmir Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, Organ Nakli Birimi Sorumlu Hekimi Prof. Dr. Murat Sözbilen ve Başhekim Yardımcısı Dr. Zeki Hozer de Karşıyakalılar ile buluşacak.

Akpınar Da Bağış Yapacak

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinlikte, organ bağışı yapmak isteyenler için de stant açılacak. Belgesel gösterimi ve söyleşinin ardından bağışçıların kayıtları alınacak. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da organizasyona katılarak organ bağışı yapacak.

“Tabu Yıkılmalı”

Başkan Akpınar “Değerli Gazeteci-Yazar Tuluhan Tekelioğlu, Türkiye’nin ilk organ nakli belgesi olan ‘Yeni Hayat’ı çekerek çok önemli bir misyon üstlendi. Biz de Sağlık İşleri Müdürlüğümüz ile bu belgeselin gösterimine ev sahipliği yapacak, Karşıyakalılar ile buluşturacağız. Türkiye’de binlerce hasta yaşama tutunabilmek için organ nakli beklerken, ne yazık ki ülkemizde organ bağışı hala bir tabu. Bu tablonun değişmesine katkı sağlamak, hastalara can ve umut olmak isteyen herkesi, 7 Kasım’da Çarşı Kültür Merkezimize bekliyoruz” dedi.