21.05.2015

KODA’dan Muhteşem Konser

Türkiye’de bir ilçe belediyesi tarafından kurulan ilk oda orkestrası olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Oda Orkestrası (KODA), Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde verdiği konserle sanat severlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Şef Rengim Gökmen’in yönettiği konsere, solist olarak dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay konuk oldu.

Ayakta Alkışlandılar

Konserin birinci bölümünde Mozart’ın “La Majör Senfoni No:29, K-201” adlı eseri yorumlandı. İkinci bölümde ise Yalçın Tura’nın “Sinfonietta” eserinin Dünya Prömiyeri yapıldı. Salonu tamamen dolduran müzik severler, sanatçıları ayakta alkışladı ve defalarca sahneye davet etti. Konser sonunda Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da Gülsin Onay’a çiçek takdim etti.

Mayıs Konserleri

Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde ayda iki kez sanat severlerle buluşmaya devam eden KODA, 25 Mayıs Pazartesi akşamı da Şef Hakan Şensoy yönetiminde, Piyanist Hande Dalkılıç ile izleyenlere müzik ziyafeti sunacak. Öte yandan Hikmet Şimşek Sanat Merkezi; 22 Mayıs’ta ‘Sazlı Cazlı’ konserine de ev sahipliği yapacak.