16.06.2015

Konser Sezonuna Muhteşem Final

Koda’dan ‘Bir Konser Efsanesi’

Karşıyaka Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ocak ayında sanat dünyasına kazandırılan Karşıyaka Oda Orkestrası (KODA), sezonu muhteşem bir açık hava konseriyle kapatmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde verdiği 13 konserle müzikseverlerden tam not alan KODA, sezon finalini ise 17 Haziran Çarşamba (YARIN) akşamı, Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda yapacak.

Ücretsiz Müzik Şöleni

Şef Oğuzhan Kavruk yönetiminde gerçekleşecek ‘Bir Konser Efsanesi’ başlıklı gecede, Karşıyaka Oda Orkestrası ve misafir sanatçılarla unutulmaz bir müzik şölenine imza atılacak. Dilek Türkan, Şenol Talınlı ve Teyfik Rodos’un solist olarak katılacağı konserde, sanatçılara piyanosuyla Sabri Tuluğ Tırpan eşlik edecek. Saat 20.30 başlayacak konser, halka açık ve ücretsiz olacak.

Festival Zamanı

Karşıyaka Oda Orkestrası, yaz aylarında da festival konserleriyle müzikseverlerin karşısında olacak. KODA; Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin açılışını, Şef Rengim Gökmen yönetiminde, Piyanist Gülsin Onay ile 3 Temmuz akşamı Bodrum Kalesi’nde vereceği konserle yapacak. 6-9 Ağustos’ta İsveç'te Carlscrona Müzik Festivali’nde, 19 Ağustos’ta da Turgutreis D-Marin Festivali’nde konserler verecek olan KODA, 2015-2016 konser sezonunda, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde İzmirlilerle buluşmaya devam edecek.