04.02.2017

"Laikliğe, Demokrasiye Ve Cumhuriyet'e Dört Elle Sarılmalıyız"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, hem yapılan çalışmaları değerlendirmek hem de vatandaşların öneri ve taleplerini dinlemek için Halk Toplantılarını yeniden başlattı. 2017'nin ilk durağı Bostanlı oldu. Başkan Akpınar "Zor bir süreçten geçiyoruz. Her şeyi geride bırakmalı; laik, demokratik Atatürk Cumhuriyeti’ne dört elle sarılmalıyız" dedi. Alanı dolduranlara zeytin fidanı da hediye edildi.

Balıkçı Parkı Doldu Taştı

Yenilenen Balıkçı Parkı'ndaki buluşmaya muhtarlar, meclis üyeleri, dernek ve STK'ların temsilcileri ile yüzlerce Bostanlı sakini katıldı. Sorunları tek tek dinleyen Başkan Akpınar, eksiklerin çözümü için başkan yardımcıları ve ilgili müdürlere talimat verdi. Mahalle halkı, başta yenilenen Balıkçı Parkı olmak üzere, tüm hizmetler için teşekkür ederken, bazı vatandaşlar kürsüye kadar gelerek Başkan Akpınar'a sarıldı. Vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektiren Akpınar, halk buluşması sonrasında esnaf ziyareti yaptı, hayırlı işler diledi. Buluşmaların her hafta farklı bir mahallede devam edeceği belirtildi.

Amaç Vatandaşı Dinlemek, Sorun Çözmek

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Halk Buluşmalarına yeniden başladık. Amacımız; vatandaşlarımızı dinlemek, öneri ve taleplerine çözüm bulmak ve ayrıca yaptığımız hizmetleri ve hayata geçirdiğimiz projeleri halka anlatmak. Önümüzde referandum süreci var. Cumhuriyet değerlerine her zamankinden daha sıkı bağlanmamız gereken, Atatürk ilke ve devrimlerine sonuna kadar sahip çıkmamız gereken bir dönemdeyiz" dedi.

Hedefimiz Ortak

Başkan Akpınar "Bugün tartıştığımız şey; demokrasi değil, özgürlükler değil, daha iyi yaşam koşulları ya da halkın aşı ekmeği değil. Bugün tartışılan, Atatürk’ün halka verdiği egemenlik kavramının, yeniden bir kişiye teslim edilmesi meselesidir. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, hedeflerimiz, tartışmalarımız, makamlarımız ne olursa olsun… Her şeyi geride bırakmalı; laik, demokratik Atatürk Cumhuriyeti’ne dört elle sarılmalıyız. Varmak istediğimiz nokta budur, mücadelemiz bunun mücadelesidir. Sorunları paylaşmak ve birlikte çözüm üretmek için sokakta buluşalım” dedi.