12.01.2015

Liseli Müzisyenler Karşıyaka'da Buluşacak

Karşıyaka Belediyesi’nin, gençleri kültür- sanat faaliyetlerine yönlendirmek ve yeteneklerini sergilemelerine fırsat tanımak için organize ettiği “Liselerarası Müzik Yarışması” için 15 Ocak 2015 tarihine kadar başvurular kabul edilecek. İzmir’deki tüm liseli müzik gruplarına açık olarak gerçekleşecek yarışmada, dereceye giren gruplara toplam 16 bin TL para ödülü dağıtılacak.

GERİ SAYIM BAŞLADI
Karşıyaka Belediyesi tarafından, lise çağındaki gençleri kültür-sanat etkinliklerine yönlendirmek amacıyla düzenlenen “Liselerarası Müzik Yarışması” için geri sayım başladı. Genç müzisyenlerin yeteneklerini sergilemeleri için de büyük bir fırsat olacak yarışmaya, İzmir'deki tüm liseli müzik grupları katılabilecek. Başvuru formları, 15 Ocak Perşembe gününe kadar belediye hizmet binasına teslim edilebilecek. Elemeler Şubat ayının ilk haftasında, final gösterileri ise 14 Şubat'ta gerçekleşecek.

PARA ÖDÜLLERİ
Yeteneklerini sergilemek isteyen liseliler, istedikleri türde müzikle yarışamaya katılabilecek. En az 3, en çok 8 kişiden oluşacak ekipler, kendi enstrümanlarıyla sahne alacak. Ses ve ışık düzenini ise belediye sağlayacak. Yarışmanın sonuç değerlendirmeleri, belediye tarafından, alanında uzman kişiler arasından seçilecek jüri tarafından yapılacak. 14 Şubat 2015 tarihinde gerçekleşecek olan final gösterileri sonrası birinci olmaya hak kazanan gruba 8 bin TL, ikinciye 5 bin TL ve üçüncüye de 3 bin TL ödül verilecek. Ayrıntılı bilgiler, belediye web sitesinden alınabilecek.

YETENEKLER KEŞFEDİLECEK
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Gençlerimizi kötü alışkanlıklar yerine müziğe ve sanata yönlendirmek için bu yarışmayı düzenliyoruz. Yeteneklerini keşfetsinler ve sergilesinler. Belki de geleceğin müzik yıldızları bu yarışmadan çıkacaktır. Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.