16.10.2017

Meme Kanseri İle ‘Pembe’ Mücadele

Karşıyaka Belediyesi, ‘Meme Kanseri Farkındalık Haftası’nda spor etkinliklerini ‘pembe’ temasıyla gerçekleştirdi. Karşıyakalı kadınlar, bir hafta boyunca yapılan aktivitelerde pembe tişörtler giyerek hastalığa dikkat çekti.

Zumba İle Final 

Hafta kapsamında sabah sporu, akşam sporu, gyrokinesis, pilates ve yoga etkinlikleri düzenlendi. Finalde ise 200 kadının katılımıyla zumba yapıldı. Muharrem Candaş Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlik öncesinde, Meme Hastalıkları Derneği Başkanı Dr. Mustafa Emiroğlu ile Meme Hastalıkları Derneği Saymanı Dr. Cem Karaali de katılımcılarla buluştu. Erken teşhisin önemini, tanı ve tedavi yöntemlerini anlattı.

Sağlık İçin El Ele

Halk sağlığının korunmasına katkı sağlamak için çalıştıklarını dile getiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla sürekli olarak spor etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Meme Kanseri Farkındalık Haftası’nda aktivitelerimizi bu önemli hastalık ile mücadeleye adadık. Kadınlarımızla el ele verip farkındalık yarattık. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.