30.03.2017

Ödemiş'te 'Karşıyaka' Günü

Başkan Akpınar, Ödemiş'te Halkla Buluştu

Karşıyaka'da aralıksız sürdürdüğü referandum çalışmalarını kardeş ilçelere de taşıyan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Ödemiş'te halkla buluştu. Gün boyunca esnaf ziyareti yapan ve halkı dinleyen Başkan Akpınar, 16 Nisan'da neden 'Hayır' diyeceklerini anlattı.

Esnaf Gezdiler, Hayır'ı Anlattılar

Başkan Akpınar'a, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Kadın Kolları İl Başkanı Nurşen Balcı, Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez ile ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları da eşlik etti. Yüzlerce esnafı ziyaret eden Başkan Akpınar ve beraberindekiler, hem Ödemiş halkının sorunlarını dinledi hem de vatandaşlarla sohbet etme imkanı buldu. 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında neden 'Hayır' diyeceklerinin gerekçelerini anlatan başkanlar, vatandaşların sevgisi ve ilgisi ile karşılandı.

Gün Boyu Sokak Çalışması

Gün boyu süren halk ve esnaf ziyaretlerinde, anayasa değişikliği ile değiştirilmek istenen maddeler tek tek anlatıldı. Yasama, Yürütme ve Yargı'nın tek kişinin elinde toplanmasının yaratacağı riskler, demokrasi ve özgürlükler konusunda duyulan endişeler paylaşıldı.

Cumhuriyet'e Sahip Çıkacağız

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha çağdaş ve daha özgür bir Türkiye'de yaşaması için çalışıyoruz. Cumhuriyet kazanımlarına, Atatürk devrimlerine ve demokrasiye sonsuza kadar sahip çıkacağız" dedi.