09.05.2016

Şehidin Adı Sokağında Yaşıyor

Karşıyaka Belediyesi, Kuzey Irak'ta şehit düşen, Karşıyakalı Topçu Üsteğmen İsmail Cazgır'ın adını, doğup büyüdüğü sokakta ölümsüzleştirdi. Şehidin ailesinin yaşadığı Çarşı içindeki 1690 sokağa ‘Şehit İsmail Cazgır’ ismi verildi.

40. Günde Tören

Karşıyaka Belediye Meclisi’nde oybirliğiyle alınan kararın ardından, şehidin adını taşıyan tabela törenle sokağa yerleştirildi. Törene İsmail Cazgır’ın ailesi, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, siyasi parti temsilcileri ve yüzlerce Karşıyakalı katıldı. İsmail Cazgır’ın şehit oluşunun 40. gününde gerçekleşen törende, duygu dolu anlar yaşandı. Tören öncesinde, şehidin evinde mevlüt okutuldu.

“Acımızın Tarifi Yok”

Belediye Başkanı Akpınar “Türkiye aydın bir askerini kaybetti. Acımız tarif edilemeyecek kadar büyük. Vatanı için canını veren şehidimizin adını, büyüdüğü sokağa vererek ölümsüzleştirdik. Şehidimiz, manevi varlığıyla sonsuza kadar Karşıyakamızda yaşayacak. Bizler de her zaman ailemizin yanında olacağız” dedi.

Duygusal Teşekkür

Şehit İsmail Cazgır’ın babası Haluk Cazgır da Başkan Akpınar’a sarılarak, oğlunun adının sokağa verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Acılı dönemde, manevi olarak destek hissetmenin önemli olduğunu belirten Haluk Cazgır, “Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.