23.05.2015

Şemikler’in Yollarına Sihirli Dokunuş

Sosyal ve kültürel hizmetlerin yanı sıra altyapı çalışmalarına da hız veren Karşıyaka Belediyesi, Şemikler Mahallesi’ne 2 ayda, 7 bin 500 ton asfalt döktü. Sorunlu sokakları sil baştan elden geçiren belediye ekipleri, Karşıyakalıları toz ve çamur derdinden kurtardı, bozuk yol çilesine son verdi.

Günde 120 Ton Asfalt

Kentsel dönüşüm ve yeni yapılaşma nedeniyle altyapı sorunlarıyla boğuşan Şemikler Mahallesi, Karşıyaka Belediyesi’nin asfaltlama çalışmaları sonrasında modern bir görünüme kavuştu. Günde 120 ton asfalt dökülen yollar altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla da sorunsuz hale getirildi. 2 ayda, 7 bin 500 ton asfalt döken Karşıyaka Belediyesi şantiye ekipleri aynı zamanda yol yenileme çalışmalarının yanında kanalet ve bordürleri de yenileyerek mahalle sakinlerinin yüzünü güldürdü.

Yeni Yollar Ve Parklar

2015 yılı bütçesinde en büyük payı 35 milyon lirayla altyapı çalışmalarına ayıran Karşıyaka Belediyesi, yıl içerisinde Karşıyaka sokaklarında 13 milyon liralık bütçeyle yol yenileme çalışması yapacak. Karşıyaka’nın sokaklarını şantiyeye çeviren belediye, ulaşımı kolaylaştıran, can ve mal güvenliğini sağlayan çalışmalara ağırlık vermeye devam edecek. Modern bir görünüme kavuşturulan sokakların yanında çalışmalar kapsamında yeni park ve yeşil alanların kazandırılması da sağlanacak.

“Karşıyaka’mızın Geleceği İçin Çalışıyoruz”

Çağdaş bir kent yaratmak için özveri ile çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Eskiyen, yıpranan kaldırım ve yollarımızı Karşıyakamıza yakışır şekilde yeniliyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talep ve öneriler doğrultusunda daha güzel, daha modern ve huzurla yaşanabilir bir Karşıyaka oluşturmak için, gece gündüz demeden çalışıyoruz. Altyapı çalışmalarımız Karşıyakamızın geleceğine yön verecek. Planlı ve programlı olarak hayata geçirilen çalışmalarımız, Karşıyakalı hemşerilerimiz için yarının bugünden daha güzel olmasını sağlayacak” dedi.