28.01.2015

Sokaklar İçin Acil Müdahale Ekibi

Kentin farklı noktalarında eskiyen ya da bozulan sokak ve kaldırımları yenilemek, karşılaşılan sorunlara en kısa sürede çözüm bulabilmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Acil Müdahale Ekibi kurdu. Son 5 ayda, 500’e yakın sokakta bozulan kaldırım ve yollar onarıldı. Trafik levhaları yenilendi. Hatalı parkın önüne geçmek için, yol kenarlarına dubalar döşendi. Bisiklet park alanları yapıldı. Çağrı Merkezi’ne gelen şikâyetler de anında değerlendirildi.

5 AYDA ÖNEMLİ HİZMETLER
Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde acil müdahale için kurulan ekip, alanında uzman 15 kişiden oluşturuldu. 5’er kişilik 3 ekip, her gün kentin farklı noktalarında çalışmalar yapmaya başladı. 5 ayda 200 ayrı noktada 1450 metre karelik yaya ve araç düzenlemesini kolaylaştıracak yol çalışması yapıldı. 160 noktada 650 adet kaldırım babası monte edildi. 70 ayrı noktada 150 metre karelik engelli rampası yerleştirildi.

BİSİKLET PARKYERLERİ BEĞENİ KAZANDI
Çalışmalar kapsamında ayrıca 8 noktada 25 ayrı çöp konteyner cebi yapıldı. 30 noktada 250 metre hız kesici monte edildi. Kentin muhtelif yerlerine 100 adet bisiklet bağlama yeri monte edildi.  125 metre yağmur suyu oluğu yapıldı. Ayrıca 250 metre bordür de farklı sokaklara döşendi. Büyükşehir Belediyesi veya diğer kurumların yetki alanında kalan sorunlar için de ‘çözüm paketleri’ hazırlanarak resmi başvurular yapıldı.

“HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYORUZ”
Karşıyaka için en iyi hizmeti üretmek adına çalıştıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak ve hizmet kalitesini artırmak istiyoruz. Ortaya çıkan sorunlara müdahale edebilmek için özel bir ekip kurduk. Bu sayede en kısa sürede eksikleri giderebiliyoruz. Karşıyakalılar, öneri ve taleplerini 444 1 575 numaralı Çağrı Merkezimizden bizlere iletebilir” dedi.