18.07.2018

Suat Taşer Tiyatrosu’na Modern Dokunuş

Yenilenen Tesiste Yıldızlar Geçidi

Karşıyaka Belediyesi, kentin en gözde kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nu baştan sona yeniledi. Oturma alanları değiştirilen, modern ses ve ışık sistemleriyle donatılan tesis, Sunay Akın, Redd ve Mahşer-i Cümbüş ile sanatseverleri ağırladı.

Son Teknolojilerle Donatıldı

Türkiye’nin en ünlü sanatçılarını ve sanat topluluklarını İzmirliler ile buluşturan Karşıyaka Belediyesi Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu baştan sona yenilendi. Yeni teknolojilere sahip ses ve ışık sistemleri kuruldu. Ses yalıtımı ve akustik sistemi de son teknoloji ile yenilendi. Reji odası ve izleyici koltukları değiştirildi, seyirci kapasitesi 1100’e çıkarıldı.

Yıldızlar Geçidi

Yenilenen yüzüyle kültür-sanat yaşamının nabzını tutmaya devam eden tesis, ilk olarak usta yazar ve şair Sunay Akın’ı ağırladı. Sonrasında Redd Konseri ve Mahşer-i Cümbüş tiyatro gösterisi de yenilenen Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverler ile buluştu. Karşıyakalılar, salonun yeni halinden memnun kaldıklarını ifade etti.

Karşıyaka’ya Yakıştı

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu, sadece Karşıyaka’nın değil, tüm İzmir’in en önemli kültür ve sanat tesisleri arasındadır. Bu özel tesisi, yaptığımız yenileme çalışmalarıyla kentimize çok daha yakışan bir görünüme kavuşturduk. Karşıyaka; ünlü yıldızların konserleri, tiyatro gösterileri, müzik festivalleri ve daha pek çok etkinlikle yılın her döneminde sanatseverlerin vazgeçilmez adresi olmaya devam edecek” dedi.