12.08.2016

Tarık Dursun K Mezarı Başında Anıldı

Akpınar: “Adına Öykü Günleri Yapacağız”

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan, Karşıyakalı Yazar Tarık Dursun K, ölüm yıl dönümünde Çiğli’deki mezarı başında anıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “O’nu unutturmamak ve eserlerini gelecek nesillere taşımak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Sevenleri Yalnız Bırakmadı

Usta Yazar Tarık Dursun K’nın Çiğli’deki mezarı başında yapılan anma törenine Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, kardeşi Esin Uçar, aile bireyleri, meclis üyeleri ve sanatçı dostları katıldı. Yazarın hayatı ve eserleri ile ilgili bilgiler aktaran katılımcılar, O’nun eserlerinin ışığında, sanatı ve sanatçıyı desteklemek için çalışacaklarına söz verdi. Sanatçının mezarına karanfil bırakıldı.

Adı Ölümsüzleşecek

‘Tarık Dursun K’nın hayatı ve eserleri, yolumuzu bir ışık gibi aydınlatıyor’ diyen Başkan Akpınar, önümüzdeki yıl, usta yazarın adını taşıyacak olan Öykü Günleri ve Yarışma düzenleyeceklerinin müjdesini verdi. Başkan Akpınar “Tarık Dursun K, kitapları ve yaşam biçimiyle devrimci bir ruh taşıyordu. O’nu unutturmamak ve eserlerini gelecek nesillere taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Ayrıca usta kalemin bir rölyefini de yaşadığı evin duvarına yapacağız” dedi.

“Özel Bir Kişilik”

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel “Tarık Dursun K hem yaşarken hem öldükten sonra bizlere çok önemli şeyler öğreten, özel bir kişilik. Böylesi değerlerin sonsuza kadar yaşaması gerekir. O’na sahip çıkan Karşıyaka Belediyesi’ne ve sevenlerine teşekkür ediyorum” dedi. Yazarın kardeşi Esin Uçar, Şair Veysel Çolak ve Haluk Işık da usta yazar ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi.