24.11.2015

Üniversitenin Temeli Yarın Atılıyor

Karşıyaka’da Üniversite Sevinci

Karşıyaka Belediyesi, Ege Üniversitesi Ve Hayırsever Ayşe Necla Karadavut’un Katkıları Ile Karşıyaka Dedebaşı’nda Inşa Edilecek Olan Sağlık Bilimleri Fakültesi, Meslek Yüksekokulu, Sağlık Polikliniği Ve Diş Polikliniği Ile Çok Amaçlı Spor Salonunun Temeli Yarın (Çarşamba) Düzenlenecek Törenle Atılacak.

18 Ayda Tamamlanacak

Karşıyaka’nın Uzun Yıllardır Beklediği Üniversite Hayali Gerçeğe Dönüştü. Karşıyaka Belediyesi, Ege Üniversitesi Ve Bağışçı Karadavut Ailesi Arasında –Geçtiğimiz Aylarda- Imzalanan Protokol Sonrasında; Uzun Yıllar Atıl Kalan Arazinin Imar Plan Değişiklikleri Yapıldı. Projeler Çizildi Ve Yapım Aşamasına Gelindi. Sağlık Bilimleri Fakültesi, Meslek Yüksekokulu, Sağlık Polikliniği Ve Diş Polikliniği Ile Çok Amaçlı Spor Salonu Için Yarın (Çarşamba) Saat 11.00’de Dedebaşı’ndaki Arazi Üzerinde Temel Atma Töreni Gerçekleştirilecek. İnşaat Çalışmaları Yaklaşık 18 Ay Sürecek.

Projede Neler Var?

Protokole Göre; Devlet Üstün Hizmet Madalyası’na Sahip Ayşe Necla Karadavut Tarafından Bağışlanan Anadolu Caddesi Üzerindeki Araziye, Aile Tarafından Yükseköğretim Binası Ve Spor Kompleksi Inşa Ettirilecek. Ege Üniversitesi Burada Sağlık Bilimleri Fakültesi Ve Buna Bağlı Meslek Yüksekokulu Ile Sağlık Polikliniği Ve Diş Polikliniği Kuracak. Spor Kompleksi Ise Karşıyaka Belediyesi’ne Tahsis Edilecek; Belediye Ve Üniversite Tarafından Ortaklaşa Kullanılacak. Spor Kompleksi Ve Üniversite Binasına, “Suat Cemile Balcıoğlu” Ismi Verilecek.