15.07.2015

Üretim Merkezlerine Bayram Denetimi

Ramazan Bayramı’na yönelik çalışmalarını hızlandıran Karşıyaka Belediyesi, tatlı ve şekerleme üretim merkezlerinde denetim gerçekleştirdi. Temizlik ve hijyen kurallarına uymayan işletmeler için yasal işlem başlatıldı.

Kapsamlı Denetim

Ramazan Bayramında Karşıyakalıların daha temiz ve sağlıklı gıda tüketmesi için denetimlerini arttıran Karşıyaka Belediyesi ekipleri, tatlı ve şekerleme merkezlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Üretim ve depolama alanları, kullanılan gıda malzemeleri, yangın tüpü, kıyafet ve hijyen koşullarına uymayarak halk sağlığını hiçe sayan işletmeler için yasal işlem başlattı.

Satıcılara Uyarı

Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü’nün birlikte gerçekleştirdiği denetimlerde başta baklava olmak üzere, tatlı ve şekerleme üretimi yapan işletmeler kapsamlı bir şekilde denetlendi. Uygunsuz üretim ve satış yapılan işletmelere para ve kapatma cezası uygulandı. Satıcılara; etiket ve kilo uyarısı da yapıldı.

“Halk Sağlığı Önceliğimiz”

Halk sağlığını tehlikeye atacak hiçbir üretime izin vermeyeceklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka halkının daha sağlıklı ve hijyenik gıda tüketmesi için denetimlerimizi sürdüreceğiz. Uyarıları ve kuralları dikkate almayan esnaf için ise yasal tedbirleri eksiksiz uygulayacağız” dedi.