26.09.2015

Yalnız Değilsiniz!

Karşıyaka’da mezarlıklar çiçeklerle donatıldı

Kurban Bayramı'nın daha rahat ve huzur içinde geçmesi için birçok önlem alan Karşıyaka Belediyesi, mezarlıkları da unutmadı. Kabir ziyareti yapan ailelere çiçek dağıtıldı, ikramlarda bulunuldu. Başkan Akpınar "Biz yaşamın her alanında vatandaşlarımızın yanındayız. Büyük bir aile olarak; mutluluğu da hüznü de paylaşıyoruz" dedi.

Ailelere Çiçek Dağıtıldı

Kurban Bayramı öncesi temizlik ve hijyen çalışmalarına hız vererek vatandaşların bayrama huzur içinde girmesini sağlayan Karşıyaka Belediyesi, sevdiklerini kaybeden ve bu bayramı da buruk ve özlem duygularıyla kutlayan Karşıyakalı'ları unutmadı. Arefe ve bayramda, mezarlık ziyareti yapan ailelere çiçek dağıtıldı, ziyaret boyunca eşlik edildi.

Acı Ve Özlemi Paylaştılar

Kaybettikleri ve özlem duydukları yakınlarını mezarlıklarda ziyaret eden Karşıyakalılara ayrıca; çay, su ve limonata ikram edildi. Mezarlık girişlerine kurulan ikram araçları sayesinde, ziyarete gelen ailelere 'yalnız değilsiniz' mesajı verildi, acıları paylaşıldı. Belediye ekipleri, sabah namazı sonrası tüm camilerde de şeker ve kolonya dağıttı.

"Biz Büyük Bir Aileyiz"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Biz büyük bir aileyiz. Mutlulukta da hüzünde de bir ve beraberiz. Bu bayramda da mezarlık ziyareti yapan Karşıyakalıları yalnız bırakmadık. Küçük dokunuşlarla yanlarında olduk. Hüznü ve özlemi paylaştık" dedi.