28.08.2015

Yaz Okullarına Muhteşem Final

Karşıyaka Belediyesi tarafından, çocukları yaz aylarında kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle buluşturmak amacıyla düzenlenen yaz okulları, muhteşem bir törenle sona erdi. Kursları başarıyla bitiren miniklere sertifikalarını dağıtan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Tüm çocuklarımızı kutluyorum. Gelecek yaz daha fazla branşta ve daha kalabalık olarak yine çocuklarımızla birlikte olacağız” dedi.

Zeybekler Asker Şapkası İle Sahnede

Karşıyaka Belediyesi tarafından geçtiğimiz Haziran ayında açılan yaz okullarının kapanış töreni, 1912 - Zühtü Işıl Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın yanı sıra, aileler ve eğitmenlerin de katıldığı muhteşem buluşma, Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisiyle başladı. Başkan Akpınar’ın sertifikaları tek tek teslim ettiği tören; yaz okullarında eğitim, spor ve eğlence dolu bir tatil geçiren miniklerin büyük coşkusuna sahne oldu. Finaldeki zeybek gösterisinde, katılımcıların tamamı asker şapkası ile sahneye çıkarak, son günlerdeki terör olaylarına tepki gösterdi.

Hem Eğitim Hem Eğlence

Yaz okulları kapsamında; basketbol, voleybol, futbol, kaleci okulu, yüzme, judo, satranç, okçuluk, jimnastik, tenis ve masa tenisi branşlarında düzenlenen spor kurslarına katılan 3 bin 300 çocuk, yaklaşık 2.5 ay boyunca uzman eğitmenlerden ders aldı. Spor kursları arasında en çok ilgiyi gören branş ise yüzme oldu. 1912 Zühtü Işıl Spor Kompleksi’nde bulunan yarı olimpik havuzda gerçekleşen yüzme kurslarında çocuklar hem spor yaptı hem de yaz sıcağında serinleyip eğlenceli vakit geçirdi. Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz olarak düzenlenen İngilizce, drama, resim, ebru ve heykel kurslarından da yaklaşık 2 bin çocuk yararlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün tiyatro kursu ise 6 Eylül’e kadar devam edecek.

“Her Şey Çocuklar İçin”

Törende kurslara katılan binlerce çocukla bir araya gelen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Haziran ayında başlayan yaz okullarımızda, eğitmenlerimiz büyük bir özveriyle çocuklarımıza yaz tatili boyunca hoşça vakit geçirtti. Basketbol, yüzme, jimnastik, judo gibi pek çok branştaki kurslarımızla çocuklarımızın güzel bir tatil geçirmesini sağladık. Belediye olarak çocuklarımıza böyle bir hizmet sunmuş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Çocuklarımıza da bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyorum, hepsini tek tek kutluyorum. Siz anneler, babalar ve biz yerel yöneticiler, çocuklarımızın daha güzel bir kentte ve bu ülkede barış içinde, özgürce yaşayabilmeleri için çalışıyoruz. Önümüzdeki sene inşallah branş sayımızı artırarak, daha da kalabalık olarak yaz okullarımızı devam ettireceğiz. Her şey çocuklarımız için” dedi.