02.08.2016

Zübeyde Hanım Anısına Sahadalar!

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncü kez düzenlenen Zübeyde Hanım Masterler Futbol Turnuvası başladı. Açılış maçında, Atakent Master ile Kaf Kaf Master takımları, Atatürk’ün Karşıyaka’ya en büyük emaneti Zübeyde Hanım anısına ter döktü. On gün sürecek olan turnuvanın finali 11 Ağustos’ta yapılacak.

Heyecan 10 Gün Sürecek

Karşıyaka Belediyesi’nin, Atamızın Karşıyaka’ya emaneti olan Zübeyde Hanım anısına her yıl geleneksel olarak düzenlediği Zübeyde Hanım Masterler Futbol Turnuvası başladı. On gün sürecek turnuvanın ilk maçında Atakent Master ile Kaf Kaf Master takımları sahaya çıktı. Bostanlı'daki Hasan Türker Futbol Sahası'nda, her akşam yapılacak maçlarda 40 yaş ve üstü onlarca sporcu ter dökecek. Turnuvanın final karşılaşması 11 Ağustos'ta yapılacak. Müsabakalar sonunda tüm sporculara katılım belgesi verilecek.

Herkesi Bekliyoruz

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Her yaşta ve her branşta sporu destekliyor ve düzenlediğimiz etkinliklerimizle Karşıyakamızı sporun başkenti yapmak için çalışıyoruz. Masterler, bu yıl da Zübeyde Annemizin anısı için ter dökecek ve gençlere, sporun kardeşlik ve centilmenlik olduğunu gösterecek. Herkesi bu heyecanlı karşılaşmaları izlemeye bekliyorum" dedi.