Neler Yapabilirsiniz

Hikmet Şimşek Sanat Merkezi

Sanata ve sanatçıya her zaman duyarlı olan Karşıyaka Belediyesi sadece ilçe halkına değil kente de kültür ve sanat adına ciddi bir hizmet sunuyor.

Atakent Mahallesi’nde yapılan opera ve tiyatro binası ilçenin önemli bir eksiğini de gidermiş oldu.

Türkiye’nin en iyi akustik salonlardan birine sahip olanHikmet Şimşek Sanat Merkezi 3000 m² lik kapalı alana inşa edildi. Üç katlı olarak yapılan tesiste bodrum kat, otopark ve sığınak da bulunuyor. Tesise sergi salonu ve loca dahil 517 kişilik bir salon kazandırıldı. Binanın çatısı ise çelik sistemle kaplanarak izole edildi. Opera ve tiyatro binasının uluslararası kriterlere uygunluğu da bilirkişilerce hazırlandı. Bina, iklimlendirme sistemleriyle konforlu bir seyir sunmaktadır. Bütün katlarda ıslak zeminler seramik, diğer zeminler granit ve ahşap kaplama olarak yapılmış sahne sistemleri, akustik ve ışıklandırma uzmanlar tarafından projelendirilmiştir.

25 Mayıs 2011 tarihinde uluslararası üne sahip piyanistimiz Fazıl Say Konseri ile büyük bir coşkuyla açılan Hikmet Şimşek Sanat Merkezi daha sonra da tanınmış bir grup olan Ege Yaylı Çalgılar Beşlisi’nin konserine ev sahipliği yapmıştı.

Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde yeni sezonda da sanatseverler için ulusal ve uluslararası bir çok sanatçı ağırlanacak ve sanatsal aktiviteler hız kesmeden sürecek.