Çevre Hizmetleri

A. HAVA KİRLİLİĞİ

Apartmanlarda bina içi bacaların sağlıklı inşa edilmemesi veya zamanla gerekli yıllık temizlik, bakım yapılmaması sonucu kat kaloriferi ve soba dumanı, koku vb. şikayetler değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Belediyeye bildirilen şikayetleri inceleyerek sorunlu olan apartman bacaları ile ekmek- pide fırını gibi işyeri bacalarına gerekli tedbirleri aldırmaktadır.

B. GÜRÜLTÜ ŞİKAYETLERİ

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 01.04.2010 tarihinde 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında Belediyemiz’e “denetleme ve idari yaptırım kararı verme” yetkisi devredilmiştir. Eğlence yerlerinden veya makina-teçhizattan kaynaklanan gürültü şikayetleri değerlendirilip Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği’ne göre sonuçlandırılmaktadır.

C. HAŞERE İLE MÜCADELE

Haşere mücadele çalışmaları İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak yürütülmektedir. Açık alanda uçkun mücadelesi tüm mahallelerimizde yaz sezonu boyunca sürdürülmektedir. Ayrıca kapalı alanlarda ücretli haşere mücadele hizmeti verilmektedir.

D. KATI ATIK

Ambalaj atıklarının ayrı toplanması, piller, son kullanma tarihi geçmiş ilaçlar, elektrik ve elektronik eşyaların ayrı toplanması, bitkisel atık yağların ayrı toplanması çalışmaları müdürlüğümüz koordinasyonunda yürütülmektedir.

E. ÇEVRE KİRLİLİĞİ ŞİKAYETLERİ

Moloz atığı ile kanalizasyon ve logar taşkınları ekiplerimizce değerlendirilmektedir.
 
 
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü
Adres: Karşıyaka Belediyesi Örnekköy Şantiyesi
Telefon: 0 (232) 363 13 31 - Dahili: 248