Karşıyaka Konservatuarı

KONSERVATUVAR ŞEFLİĞİ ÇALIŞMA MERKEZLERİ

Konservatuvar İdari Binası

 
Çalgı eğitim ve tüm kişisel ve bedensel gelişim kurs eğitimleri, bu idari binamızdaki dersliklerimizde gerçekleştirilmektedir.
 
Adres: 1851/10 Sk. No:3 Çok Katlı Pazar Yeri Bahçelievler Karşıyaka-İZMİR
Tel: 0 (232) 365 69 15 / 0 (232) 365 69 12
E-mail: konservatuvar@karsiyaka.bel.tr
 

Konservatuvar Havra Binası

Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği korolarımız çalışmalarını bu binada sürdürmekte ayrıca burada mini konser ve resitaller verilmektedir.
 
Adres: 1685 sk. No: 22 Karşıyaka-İZMİR
Tel: 0 (232) 369 21 52
E-mail: konservatuvar@karsiyaka.bel.tr

 

Konservatuvar Bando Binası

Belediye bandomuz tüm çalışmalarını ve gerçekleştirecekleri görevlerine ilişkin provalarını burada gerçekleştirmektedirler.

Adres: 1851/10 Sk. No:3 Çok Katlı Pazar Yeri Bahçelievler Karşıyaka-İZMİR
Tel:  0 (232) 365 69 15 / 0 (232) 365 69 12
E-mail: konservatuvar@karsiyaka.bel.tr
 
ÇALGI EĞİTİM KURSLARIMIZ

Tüm çalgı eğitimi kurslarımıza her ayın son haftası mesai saatleri içi yeni öğrenci kaydı yapılmaktadır.

Piyano

Profesyonel eğitmenler tarafından verilen kursun amacı, doğru piyano eğitimi vermenin yanısıra öğrencinin işitme duygusunu, ritm duygusunu güçlendirmektir. Piyano çalım teknikleri (gamlar, arpejler, akorlar ve eserler) ile beraber temel müzik teorisi konusunda bilgilenme fırsatı sunuyoruz.

Batı müziğinin ana enstrümanlarından piyanoyu öğrenirken evrensel müziğin seçkin örnekleriyle buluşan kursiyerler, müzik kültürlerini geliştirmek konusunda da kurslarımızdan faydalanacaklardır.

Haftalık Ders Saatleri: Piyano eğitimlerimiz birebir özel ders şeklinde 30 dakika yapılmaktadır.

Keman
Batı müziğinin temel enstrümanlarından Keman’ın müzik sanatındaki yeri ve önemi büyüktür.  Hiçbir çalgıda olmayan ses rengiyle zengin bir anlatım gücüne sahiptir. Yaylı çalgılar ailesinin insan sesine en yakın entrümanı kemanı öğrenmek istiyorsanız değerli eğitmenlerimizle sizleri bekliyoruz.
 
Haftalık Ders Saatleri: Keman eğitimlerimiz birebir özel ders şeklinde 30 dakika yapılmaktadır.
 

Gitar

Ait olduğu kültürlerin özelliklerini ifade etme yeteneğini en güzel dile getiren enstrümanlardan Gitar, düzenli ve disiplinli bir çalışma prensibi ile her yaş grubunun zevk alarak öğrenebileceği doğu ve batıyı sentezleyen bir çalgıdır. Faaliyetimizin özü kültürü ve ahlakı ile sanat bilgisini birleştirmiş bireyler yetiştirmektir. Eğitim süreçleri içerisinde Klasik Gitar eğitimi dışında Temel Müzik Teorisi, nota okuma ve öğrenme becerisi, solfej ve armoni dersleri de mevcuttur.
 
Haftalık Ders Saatleri: Gitar eğitimlerimiz grup ders şeklinde yapılmaktadır. Gruplar on kişiliktir. Derslerimiz haftada bir gün, toplam 90 dakikadır.
 

Bağlama

Mızraplı sazların atası olan kopuz günümüzde yerini bağlama ve ailesi sazlarına bırakmıştır. Adını alan ailenin temel sazı bağlama telli bir Türk Halk Çalgısı olarak kullanımı yaygındır. 

Haftalık Ders Saatleri: Bağlama eğitimlerimiz grup ders şeklinde yapılmaktadır. Gruplar on kişiliktir. Derslerimiz haftada bir gün, toplam 90 dakikadır. 
 

Ud

Türk Müziğinde kullandığımız entrümanların en önemli ve vazgeçilmezi Ud, perdesiz bir çalgı olma özelliği ile müzikte çok kıvrak seslerin çıkarılmasına imkan sağlar. Geleneksel çalgılardan ud, bir eşlik çalgısı olması, çalarken söyleyebilme kolaylığı, makamsal müziğin yanı sıra tonal müzikte de kullanılması gibi özelliklerinden dolayı müzik eğitiminde etkin bir şekilde faydalanılabilecek bir çalgıdır.
 
Haftalık Ders Saatleri: Ud eğitimlerimiz grup ders şeklinde yapılmaktadır. Gruplar on kişiliktir. Derslerimiz haftada bir gün, toplam 90 dakikadır.
 

Diksiyon

“Kişisel Gelişim” programı çerçevesinde hedeflediğimiz kursların ilki “Diksiyon Eğitimi” olarak başlatılmıştır. Etkileyici, vurucu, anlaşılabilir, doğru ve güzel Türkçe için ses ahengimizi, ses kurallarını, cümle yapısını ve sesleme biçimini ve ayrıca vücut dilini kullanabilmeyi sağlayan kursumuz eğitmen Kıvılcım Erdem tarafından verilmektedir.
 
Haftalık Ders Saatleri: Diksiyon eğitimlerimiz grup ders şeklinde yapılmaktadır. Gruplar en fazla 25 kişiliktir. Derslerimiz haftada bir gün, toplam 90 dakikadır.
 
 

KOROLARIMIZ

Geleneksel Türk Sanat Müziği

TRT Sanatçısı Mihriban Sayın’ın şefliğini yaptığı GTSM koromuz uzun zamandan beri faaliyettedir. Koromuz geleneksel hale getirdiği konserleriyle, Klasik Türk Müziğimizin en seçkin örnekleriniyle İzmirimiz’in ve Karşıyakamız’ın kapalı ve açık değişik mekanlarında müzikseverlerle buluşmaktadır. Çok değerli bestekarları, makam zenginliğini ve doyumsuz nice çeşitli eserleri bizlere sunan koromuza, her yıl Ekim ayı içerisinde yapılan sınavlarla yetiştirilmek üzere koristler alınmaktadır.
 

Geleneksel Türk Halk Müziği

Zengin kültürümüzün nakış nakış dokunduğu türkülerimizle yurdumuzu yöre yöre bize yaşatan koromuzun, şefi Vildan TURAN AKINCIDIR. Karşıyaka’mızın açık ve kapalı salonlarında verilen konserlerle halk ile buluşmaktadır. Türk Halk Müziği Koromuzda Sanat müziğinde olduğu gibi Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilen sınav ile yeni koristlere kapısını açar.

Çocuk Korosu

Çocuklarımıza girişken bir ruh ve özgüven aşılamak hepimizin öncelikli hedefleri arasındadır. Müzik sevgisi ile çocuklarımızı tanıştıran  8-15 yaş grubu çocuk korosu faaliyetlerimiz eğitmenimiz Okşan Alparslan tarafından yürütülmektedir.

 

Çok Sesli Koro

Müziğin çağa açılan kapısı çok sesli müziğimizin en güzel örneklerini sergileyen koromuz eğitmen Okşan Alparslan ile çalışmalarını sürdürmekte ve müziğin ahenkli ve canlı melodilerinden bezenmiş doyumsuz konserler ile halkımızı ayrı bir keyif ve tad ile buluşturmaktadır.