Kurumsal

Başkan Özgeçmiş

Karşıyaka Belediye Başkanı B.Yıldız ÜNSAL

B. Yıldız Ünsal, 1967 yılında İzmir’de doğdu. Karşıyaka’da yetişti ve tüm hayatını İzmir’de sürdürdü. Yüksek lisansı dahil tüm öğrenimini İzmir’de tamamlayan Ünsal, uzun yıllara dayanan iş yaşamının yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın yönetiminde yer alan ilk kadın oldu. Eşi Altan Ünsal ile evliliğinde 32 yılı geride bırakan Ünsal’ın iki oğlu bulunuyor.

İzmir’de Eğitim Aldı, İzmir’de Çalıştı

İlköğrenimini Karşıyaka Ankara İlkokulu’nda tamamlayan B. Yıldız Ünsal ortaokul ve lise eğitimini İzmir Amerikan Kız Lisesi’nde aldı. Sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans ve Uluslararası İşletmecilik alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. İyi derecede İngilizce bilen Ünsal’ın ayrıca Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden lisans derecesi bulunuyor. İş yaşamına 1988 yılında başlayan Yıldız Ünsal, 1999-2013 yılları arasında ise, kendi kurduğu gıda üretimi ve ticareti şirketinde yöneticilik yaparak başarılı adımlar attı. Bu süreçte iş dünyasında itibarlı bir yer edinen Ünsal, şehrin ticaret ve sanayi odalarında da aktif görev aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda meclis üyeliği ve İzmir Ticaret Odası’nda yöneticilik görevlerinde bulunan Ünsal, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın yönetiminde yer alan ilk kadın oldu.

Büyük Karşıyaka ve İzmir Ailesi

Kuşaklardır Karşıyaka’da yaşayan bir ailenin mensubu olarak yetişen B. Yıldız Ünsal, büyük Karşıyaka ailesinin içinde de hep aktif oldu. Gençlik yıllarında Karşıyaka Spor Kulübü’nde basketbol oynadı. Sonraki yıllarda yöneticilik yapmak da dahil kulüp ile ilişkisini hiç kesmedi.